On je kazao da su uspjeli da projekat na Zavali kod Budve, koji je smatran ,,ruglom Crne Gore“, pretvore u jedan od najboljih projekata ne samo u Crnoj Gori nego u regionu. - Kao što ste primijetili, naše ulaganje u ozelenjavanje Dukljanskih vrtova je vjerovatno veća investicija nego što su mnogi ikad uložili u Budvu. Trudimo se da promijenimo imidž ovog projekta, s obzirom da smo svjesni da nam je Miraks u nasljeđe ostavio sliku izgradnje ogromnog nebodera, a mi smatramo da bi takve građevine narušile ovaj ambijent. Zato toliko ulažemo u ozelenjavanje, jer želimo da ovo postanu pravi vrtovi – rekao je Emilfarb i naglasio da bi želio da druga faza Zavale bude oslobođena svih planova o izgradnji i da se na tom zemlji- štu napravi zelena oaza, park koji bi bio na raspolaganju građanima Budve i Crne Gore i njihovim gostima. On je rekao da će Dukljanski vrtov biti brzo završeni.
„Krajem maja planiramo veliku proslavu, jer će tada biti zvanično završena izgradnja Dukljanskih vrtova, za koji sam uvjeren da će biti na ponos državi. Ostalo je da se još izgradi hotel, koji će biti na mjestu sadašnjeg parkinga. Očekujemo da do kraja ljeta dobijemo dozvolu za promjenu plana, kako bi gradnja hotela počela u oktobru 2015. godine“, objasnio je on.
Budvanska rivijera, kako je dodao, je fokus kompletnog turističkog biznisa u Budvi i u Crnoj Gori i njihov cilj nije da rade apartmane za prodaju, nego da razvijaju turizam i hotelijerstvo. „Ne isključujemo mogućnost da nastavimo razvoj manjih projekata koji će sadržati stanove za prodaju, ali naš cilj je da povećamo broj luksuznih hotelskih soba. Zato pravimo planove za Budvansku rivijeru i željeli bismo da privučemo profesionalne partnere u hotelskom i turističkom biznisu, kako bi povećali broj soba sa sadašnjih 1600 na tri hiljade. Na Slovenskoj plaži ne želimo da gradimo bilo kakve stanove za prodaju“, naveo je Emilfarb.
Due diligence za Budvansku rivijeru: On je najavio due diligence za Budvansku rivijeru.
„Ja sam američki državljanin i osim američkog pasoša drugi nemam. U SAD se sve vrti oko vladavine prava i za bilo kojeg americkog državljanina koji razvija biznis van granica SAD postoji Foreign Corrupt Practices Act (FCPA), odnosno zakon o zabrani korupcije u inostranstvu. Zbog odredbi tog zakona moram da pozovem advokate da naprave due diligence za Budvansku rivijeru. To isto sam uradio kad sam preuzimao budvansku marinu. Nijesam ovdje da nekoga strpam u zatvor, ali ako ne ispoštujemo procedure koje od nas zahtijeva FCPA, imaćemo problema. Svrha FCPA je da ispita i sazna da li je kompanija podmitila državne službenike da bi stekla neopravdanu korist. Ako se to desilo, ja cu biti krivac i treba da uradim sve da se kompanija oslobodi na takav način stečene eventualne koristi. To je cilj, a ne da igram ulogu državnog tužioca ili bilo koga pošaljem u zatvor, naveo je on.
Sinergija marine i Starog grada: Budvanska marina je, kako je naveo, jedna od najljepših i najboljih na svijetu, samim tim što je u neposrednoj blizini Starog grada.
„Budva kao grad ima veliku infrastrukturu restorana i nocnih klubova, koji će pomoci da marina postane svjetska top destinacija. Planiramo 500 do 600 vezova, od cega cemo zadržati 200 do 300 ribarskih vezova, koje smatramo autenticnim obilježjem budvanske marine. Želimo da napravimo nekoliko hotela u okolini marine, šetalište uz more koje će oduševiti turiste. Od ovakvih projekata svi imaju koristi, kako marina, tako i oni koji grade objekte u blizini marine. Želimo da napravimo sinergiju između Starog grada i marine, tako da funkcionišu kao jedna cjelina. Trenutno smo u fazi pravljenja plana za proširenje marine. Naredne godine treba da pocnemo gradnju. Proširenje ce se odvijati u tri faze. Prva ce biti izgradnjalukobrana u akvatorijumu i pravljenje rasporeda vezova. Potom želimo da napravimo jaht klub i proširimo plažu Pizana, a treca faza podrazumijeva gradnju dva hotela, zaključio je Emilfarb.