„Usitnjavanje opozicije nije dobro i nema nikakve dileme da je taj proces nanio štetu svima u opoziciji i da ide isključivo na ruku DPS-u i vladajućoj klasi. On je iniciran od vladajuće stranke i pojedinih medijskih tajkuna koji su se rukovodili namjerom da upravljaju političkim procesima i kontrolišu političko djelovanje pojedinih stranaka, kao i pojedinaca u parlamentu, što je u potpunoj suprotnosti sa osnovnim postulatima demokratije, a ako hoćete, i sa evropskim vrijednostima“, naveo je on.
Pajović je ipak optimista da će se stvari do parlamentarnih izbora promijeniti nabolje.
On je u intervjuu Danu saopštio da sa liderima Socijalističke narodne partije i Crnogorske demokratske unije Srđanom Milićem i Miodragom Vlahovićem nije razgovarao o koaliciji, dok saradnja sa Građanskim pokretom URA, kako kaže, trenutno nije tema u Pozitivnoj.
Pajović je kazao da “svako ko nije rezervni igrač ovog i ovakvog DPS-a i zalaže se za mirne i demokratske promjene u društvu, kao i za vrijednosti građanskog društva, potencijalni je partner Pozitivne Crne Gore”.
Upitan da li bi odlučivanje na referendum bilo najpoštenije rješenje u vezi sa (ne)ulaskom u NATO, Pajović je odgovorio:
“Po istraživanjima koje smo radili za potrebe Pozitivne prethodnog mjeseca, broj onih koji su za članstvo u Sjevernoatlantskoj alijansi i onih koji se protive prvi put je bio identičan. Ukoliko bi raspoloženje javnosti odslikavalo odnos snaga u parlamentu, mišljenja sam da to treba uraditi u parlamentu.Ukoliko to ne bude slučaj, svakako treba razmišljati i o drugim opcijama. Međutim, u svemu tome nije ključno da li ćemo imati referendum, ili ćemo odluku donijeti u Skupštini, već da li ćemo sa uspjehom reformisati naše bezbjednosne structure, što se često prenebregava. Cijenim da je to najvažnije pitanje u ovom procesu, kako za one koji su za ulazak u NATO, tako i za one koji su protiv toga”, poručio je lider Pozitivne.
Izvor: Dan