On je rekao da je jasno da se ne radi o pokušaju valorizacije resursa u javnom interesu, već o brutalnoj uzurpaciji i otimačini privatne svojine građana.
“I pored toga što je na zakonodavnom odboru Skupštine Crne Gore rasprava odložena, ne treba sumnjati da će ova Vlada, uz upotrebu već viđenih metoda trgovine i namicanja parlamentarne većine, pokušati da na silu progura skandalozne dopune Zakona o eksproprijaciji”, kaže se u saopštenju Bojovića.
On smatra da je prtedloženi zakonski tekst do kraja ogolio aktuelnu vlast.
“On predstavlja još jedan u nizu pokušaja da se legalizuje pljačka na štetu crnogorskih građana, u ovom slučaju, otimanje njihove privatne svojine”, rekao je Bojović.
Preman njegovim riječima, poznato je da je imovina građana već godinama pljačkana od strane režima kroz kriminalne i korupcionaške privatizacije društvenih preduzeća, kroz rasprodaju prirodnih resursa, preko računa za struju, i mnogih drugih računa, a sve to, dodao je, uz otpisivanje višemilionskih dugova privilegovanim poreskim dužnicima.
Bojović je ocijenio da je predloženi Zakon samo još jedna u nizu demonstracija bahatosti aktuelne vlasti.
“Uz već realizovano poskupljenje goriva, najavljeno oduzimanje privatne svojine objezbijedilo bi režimu dodatni mehanizam pritisaka i ucjena, i otvorilo novu fazu ekonomskog iscrpljivanja i siromašenja građana. A poznato je da oni time postaju i lakše žrtve vladajućih partija tokom izbornih zloupotreba”, saopštio je on.
Bojović je dodao da, nakon uvođenja taksi „evro po evro“, Vlada preduzima sve drastičnije korake u pravcu socijalizacije gubitaka, kako bi se prikrila, pa nastavila nelegalna privatizacija profita jedne uske, enormno povlašćene grupe ljudi.
“Očigledno je da, nakon višegodišnje rasprodaje javnih dobara, ovoj vlasti sad ponestaje državne imovine, koja je inače već godinama korišćena kao privatna, pa sad treba i privatnu svojinu oteti od građana, i pretvoriti je u novi posjed interesne strukture oko Mila Đukanovića”, rekao je on.
Prema riječima Bojovića, umjesto da se oduzme nelegalno stečena imovina nosiocima organizovanog kriminala i visoke korupcije u Crnoj Gori, vlast se dosjetila da građanima oduzima njihovo legalno stečeno pravo svojine, odnosno đedovinu.
“Bez sumnje najodgovorniji dio sistema, zbog kojeg je ova vlast uopšte i u mogućnosti da predlaže ovakve zakone, je zarobljeno pravosuđe, koje već godinama niti procesuira, niti sankcioniše slučajeve visoke korupcije i organizovanog kriminala u milionskim iznosima, u šta su umiješani upravo čelnici aktuelnog režima”, zaključio je Bojović.