“Koliko vidim, FIBA želi isto takmičenje, ali da ona ima kontrolu. Zašto bi mijenjali neki sistem ako radi? U tom pitanju krije se odgovor. Ne vidim ništa čudno da klubovi žele da vode biznis u koji ulažu."
"Koristiti sankcije kao argument, znači da nemate jak program. Sve je na klubovima. I 2000. smo imali sličnu situaciju, kada je prijećeno da igrači i ekipe iz Eurolige neće moći da igraju "ovdje ili ondje". I šta se desilo? Pravilo je da uvijek pogledate realnost, a ona je da klubovi odlučuju o klupskim takmičenjima”, rekao je Bartomeu.
Za razliku od FIBA koja planira da evropska klupska takmičenja proširi van kontinenta (tako bar piše u zvaničnom prijedlogu), Euroliga je koncentrisana na razvoj brenda "prirodnim", geografskim, teritorijama.
"U posljednjih nekoliko godina razvili smo njemačku, očekujem da ćemo uskoro to uraditi i sa francuskom klupskom košarkom - dodaje prvi čovjek Eurolige, koja se pruje dvuje godine našla na "udaru" javnosti što je organizovala Fajnal-for u Londonu. - Taj Fajnal-for je bio veoma produktivan za Euroligu. To je činjenica. Jeste bilo problema sa vizama i sa "tiketingom", ali je sa poslovne tačke London bio veoma uspješan", rekao je Bartomeu.
(B92)