Portal navodi da je kasnije, u junu te godine, kada fudbalska reprezentacija Jugoslavije nije mogla da dobije dozvolu za letenje iz Stokholma, nakon eleminacije sa Evropskog prvenstva, uzletio i bezbjedno ih dovezao u Beograd.
Prijatelji piloti kažu da ništa nije ukazivalo na to da će Stevan počiniti samoubistvo, te da je uvijek bio pokretač ideja.
- Prije dvije nedjelje smo imali skupštinu Aero kluba na kojoj je on presjedavao. Govorio je o budućnosti kluba i vazuhoplovstva. Tada smo zakazali drugi sastanak u subotu, a umjesto toga idemo Stevanu na sahranu. Prijatelji, rodbina i svi piloti su šokirani, jer ništa nije ukazivalo da bi mogao da uradi tako nešto - kaže Miodrag Radanović član Aero kluba „Novi Sad“ uz napomenu da je Stevan jedan od najvećih pilota Srbije.
Kako kaže Radanović, Stevan je 23 godine bio pilot Jata, a jedno vrijeme nosio je i titulu rezervnog oficira JNA.
- Podvig koji svi pamte iz 1992. godine je upravo onaj kada je sa posadom boinga 707, načinio prvi let na liniji Beograd - Sarajevo, koje je gorjelo pred oružanim djejstvima, i tada je uspio tokom mjesec dana svakodnevnih letova da spase oko 40 hiljada unesrećenih ljudi svih nacionalnosti – kaže Radanović.
Popov je iza sebe ostavio suprugu i troje dece. Sahrana legende jugoslovenskog i srpskog vazduhoplovstva je u subotu, na Gradskom groblju u Novom Sadu.
(blic.rs)