
Glavni cilj pomenutog projekta je doprinos stvaranju uslova za zapošljavanje ranjivih grupa u Crnoj Gori i Srbiji kroz uspostavljanje sistema prikupljanja, prerade i distribucije recikliranog tekstila.
Gospođa Pejović je podsjetila da svakim narednim danom jača uvjerenje da su ljudska prava, mogućnosti i pristup sredstvima od presudne važnosti u jednoj demokratskoj zemlji. Važeći zakoni u Crnoj Gori ne prave razliku između muškaraca i žena u ostvarivanju njihovih prava, kazala je ona, no u praksi žene ipak nemaju isti tretman i jednake mogućnosti za ostvarivanje svih prava kao i muškarci.
O društvenom i ekonomskom prosperitetu možemo govoriti samo ukoliko postignemo da i žene u našem društvu razviju svoj potencijal, poručila je načelnica Pejović na skupu. Ona je izrazila svoje uvjerenje u budućnost ovakvih i sličnih projekata i ostvarenja koji pomažu ženama da prepoznaju svoje mogućnosti i potencijal i primjene ih.
Žene, višestruko socijalno ugrožene, obučavalo se u oblasti recikliranja tekstila. Radionica je pokrenuta u martu 2014. godine i u istoj je izrađeno više od 3000 promo proizvoda do danas.
Projekat su partnerski realizovali sa crnogorske strane SOS telefon za žene i djecu žrtve nasilja Nikšić i Zavod za zapošljavanje Crne Gore - PJ Nikšić, a sa srbijanske Ženski centar Užice, Regionalna razvojna agencija Zlatibor i Nacionalna služba zapošljavanja Srbije - filijala Užice.
Projekat je svoju vrijednost dokazao na socijalnom, ekonomskom i ekološkom planu.
Jadranka Milić, task menadžerka projekta je ispred Delegacije EU u Crnoj Gori, koja je najvećim dijelom pokrovitelj projekta, pozvala sve da nastave da rade na stvaranju kvalitetnih projekata. Evropska unija je uvijek spremna da podrži aktivnosti koje imaju dugoročne i kvalitetne rezultate.