
Iznos od 58 miliona eura, koji je uzet za gradnju postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, od koga je potroseno 80% novca, a urađeno svega polovina radova, kao i to sto će taj kredit sa kamatama dostići cifru od oko 100 miliona eura, mora biti problem onih koji su se olako zaduživali, a ne građana koji zbog toga plaćaju najskuplju vodu u Crnoj Gori, saopštili su iz URA-e.
- To što su isti ljudi iz DPS vlasti podigli kredit za postrojenje za desalinizaciju morske vode u iznosu od oko 10 miliona eura, takođe treba da bude njihov problem, a ne građana. Znali su da će regionalni vodovod ubrzo početi sa radom, jer su se uveliko postavljale cijevi. Zbog postrojenja koje odavno ne služi svojoj namjeni da proizvodi pitku vodu, jer za tim nema potrebe, budžet opštine Budva je oštećen za mnogo veću sumu od 10 miliona eura.
Pozivamo na građansko jedinstvo 15. jula jer kroz cijenu kubika vode i takse na vodomjere, otplaćuju i ovo postrojenje. Ono više neće raditi i može se prodati samo kao staro gvoždje.
Tražimo vraćanje cijena vodosnadbdijevanja i kanalizacije na 0,55 eura, odnosno 1.1 euro za pravna lica, tj. cijenu iz 2005 godine, i naravno, bez taksi po vodomjeru. Tražimoda plaćamo vodu iz regionalnog vodovoda, koja sada iznosi 0,29 eura/m3 - kaže se na kraju saopštenja.