Pajović je kazao da je cilj Pozitivne da podrži pomenute projekte, ali, kako je kazao, ne danas.
„Naša želja je da u naredna dva mjeseca zaokružimo ove cjeline, da se dodatno upoznamo sa projektom i da već u septembru dođemo sa konačnim rješenjem", kazao je on.
Pajović je istakao da njegova partija rješenje ovog problema vidi u zadržavanju investitora, te da je njihova želja da u narednih nekoliko mjeseci zaokruže nedostatke koje vide da postoje.
"Naš interes je državni interes Crne Gore. Mi smo obavezni da budemo dio rješenja problema koji je stvorio neko drugi, a ne Pozitivna. Pred nama je izbor - imamo mogućnost da protjeramo investitora sa Svetog Stefana, ili da podržimo projekat. Ovu dilemu je napravila vladajuća koalicija zbog sebičnih političkih interesa, zbog kojih mi građani trebamo da trpimo štetu. Zbog trenutnog političkog hira. Mi danas imamo politički hir“ naglasio je Pajović.
Poslanik SNP-a Damjanović, takođe je predložio je da se odlučivanje o aneksima ugovora pomjeri.
"Moj prijedlog za ministra Gvozdenovića je da se, s obzirom da ovo traje već dvije i po godine, prijedlog odluke po drugi put povuče i da se do oktobra obave dodatni razgovori i sa investitorima, te da probamo da maksimalno zaštitimo interese Crne Gore, građana, turista i akcionara Budvanske rivijere", naveo je Damjanović.
Poslanik SDP-a Banović je kazaoda u aneksima ugovora ima dosta nepoznanica i rizičnih stvari, te da to treba riješiti u razgovoru sa investitorima, da bi, kako je dodao, sve to bilo prihvatljivo većini u Skupštini.
Poslanik Demokratskog frontaMilan Knežević, kazao je da su Aneksi loši po državu.
„Mi danas raspravljamo o aneksu o potpunoj kapitulaciji Crne Gore pred stranim investitorima“, istakao je on.
Draginja Vuksanović iz SDP-a kazala je kako stalno olako gubimo bisere zbog načina na koji Vlada zaključuje ugovore.
„Znamo kako se ovo radilo a sada će da znaju i građani: ove ugovore su pisali strani investitori a ne vi. Vi ste im dali mogućnost da nam postavljaju uslove u našoj državi. Vi ćete sigurno reći da niste ali mi znamo da jeste jer, u suprotnom, ugovori ne bi bili ovakvi“, naglašava Vukanović.
DPS nije bio saglasan sa stavovima izrečenim iz redova opozicije i SDP-a. Marta Šćepanović ne vidi nijedan pravni razlog za osporavanje ugovora a države interese, dodaje, ne bi doveli u pitanje.
„Smatram, da zbog benefita, treba da podržimo ugovor“, kaže ona.
Podsjetimo, ministar održivog razvoja i turizma, Branimir Gvozdenović, pozvao je, danas ranije, poslanike da podrže ovo rješenje, koje zakupcu omogućava nižu zakupninu i produžava rok zakupa.
„Ovo rješenje donosi nova radna mjesta i novu ponudu visoko-kvalitetnog turizma u Crnoj Gori“, poručio je Gvozdenović.
Prema njegovim riječima, aneksima se obezbjeđuje novih 350 kreveta i poboljšava ponuda u hotelima sa pet zvjezdica 35 odsto.
Gvozdenović je kazao da je zakupac investitor koji zaslužuje posebnu pažnju i koji je od 2007. od kada je potpisan ugovor o zakupu, realizovao obaveze prema državi od 29 miliona eura, od čega je 14,5 miliona eura renta uplaćena Budvanskoj rivijeri, a ostatak se odnosi na poreze, doprinose i takse.
Zajedno sa platama, kako je dodao, trošak je 40 miliona eura koji je imao investitor ovih godina.
Aneksom ugovora za Sveti Stefan i Miločer zakupnina se smanjuje 30 odsto, a zakup produžava sa 30 godina na 42 godine. Aneksom za Kraljičinu plažu zakup se produžava sa 30 na 90 godina i predviđeno je da se od 126 apartmana 66 proda, a da ostatak bude za hotelsku namjenu.
O aneksima ugovora za Miločer, Sveti Stefan i Kraljičinu plažu glasaće se večeras.