- Da bi se ta činjenica zamaglila, konstantno se potenciraju populističke teorije o korupciji i sličnim temama. Međutim - činjenice su, ipak, drugačije. SDP je više puta do sad, niz značajnih investicionih projekata zaustavljala radi par dnevnopolitičkih tema i poena. Time se, pored ostalog, obesmišljava i omalovažava posvećenost svih onih koji su naporno radili da bi ove projekte približili konačnoj realizaciji. Nakon toga, kolege gospodina Šimraka iz Skupštine jednim pritiskom tastera za glasanje sve su to anulirali, i to navodnom zaštitom državnih interesa! Od koga?! - napisao je u reakciji na saopštenja za javnost člana Predsjedništva SDP-a Dragana Šimraka.
Jelušić se osvrnuo na koncepte budućeg hotelskog rizorta u Miločeru, kao i zakonske osnove planske dokumentacije kroz konkursno rješenje. On je dodao kako "neko vođen principom konstantnog zanemarivanja činjenica i zamjene teza, želi da obesmisli i ovaj veoma transparentan postupak koji ima za cilj dobijanje kvalitetnog urbanističko-arhitektonskog rješenja za ovaj hotelski rizort".
- SDP insistira na polarizaciji u kojoj je ona parlament, koji brani Crnu Goru od "grešne" Vlade. Naravno, ova teza nikako ne odgovara istini, jer upravo predstavnici SDP-a aktivno participiraju i u Vladi i u svim Vladinim tijelima i u svim procesima, kroz koje su dali podršku Mamuli i drugim projektima. S druge strane, predstavnici SDP-a zanemaruju činjenicu da većinu poslanika u parlamentu ima njihov veći koalicioni partner. Otuda je nerazumljivije identifikovanje ove partije sa parlamentom. Odluke u Skupštini su donešene i za sad se tu ništa ne može. Negdje može biti i razumljivo kada opozicija glasa protiv predloga Vlade. Ali, nije razumljivo, još je manje prihvatljivo, da protiv predloga Vlade glasaju oni koji su konstituenti te Vlade i koji su do tada učestvovali i davali podršku u formulisanju tih istih predloga. Jasno je da ništa ne može zamagliti činjenicu da je SDP opstruirala ove, za Crnu Goru veoma značajne razvojne projekte i ugrozila kredibilitet naše zemlje kao investiciono privlačnog odredišta za investicije u kapacitete visokokvalitetnog turizma - riječi su Jelušića.
On podsjeća kako je prostorni resurs Crne Gore krajnje ograničen, te se zbog toga prema njegovoj valorizaciji "odnosimo sa punom odgovornošću, kako bismo izbjegli devastacije i moguće ekonomske promašaje".
- Sve što radimo, radimo u apsolutnom uvjerenju da je to dobro za Crnu Goru. Ali, da biste slijedili interes Crne Gore, morate razumjeti interes onih čiji kapital želite privući. Ako se ta dva interesa sretnu, realizacija investicija je moguća. Međutim, teško da možete zadržati investicionu atraktivnost ako predstavnici partije koja participira u vlasti, renomirane i poželjne investitore kakvi su Orascom, Adriatic Properties, Aman ili Rojal grupa, poželjne u svakoj turističkoj destinaciji, kvalifikuje kao "takozvane investitore". Ti investitori su uložili ili su namjeravali da ulože svoj kapital u Crnu Goru i našu zemlju, zajedno sa svojim projektima prezentuju svuda u svijetu i doprinose našem imidžu. Zapitajmo se šta ovakvim postupanjem, odnosno nečinjenjem ili pogrešnim činjenjem, želimo da postignemo i želimo li stvarno dobro Crnoj Gori. Najlakše bi bilo proglasiti sopstveni interes apsolutnim i sjesti čekajući da ga neko, iz ljubavi prema nama ili zbog ne znam čega drugog, zadovolji investiranjem sopstvenog kapitala. Vjerovatno bi tako mogli da se samoproglasimo najvećim crnogorskim patriotama, a to što bi rezultat izostao - nema veze, naći ćemo već nekog drugog za krivca! Osim toga, dobro znamo kakva je konkurencija u privlačenju investicija i nastojimo da Crna Gora u toj trci opstane. Lako je optuživati nekoga za ugađanje investitorima - teško je investitora privući da baš ovdje uloži kapital. Najlakše je ne raditi ništa, optuživati i propagirati naknadnu pamet. No, tako Crna Gora teško može ići naprijed.
Garantuje li neko ko je zaustavio projekte da će obezbijediti nove investitore? Nijesam siguran - zaključuje Jelušić u svom reagovanju.