
- On se i ranije bavio falsifikovanje papira, i tom poslu sarađivao je sa Mađarima - kaže za "Blic" izvor blizak istrazi.
Janković, kako saznajemo, dosad nikad nije povezivan sa nasilnim krivičnim djelima.
- Njegov prioritet je da zaradi što više novca za glamoruzan život kome je težio oduvijek. I da taj novac zaradi bez muke - konstatuje naš sagovornik.
U prilog tome navodi i njegovo druženje sa estradnim vrhom Srbije u kome se kretala i njegova žena Tatjana Mioković, ali su oni oboje pokazivali i izrazitu sklonost za egzotična putovanja, skupocjene automobile i "bijesne" motocikle.
I na profilnoj strani svog "fejsbuka", pored sopstvene male fotografije, Janković je postavio veliku sliku australijske limuzine Holden Efiju, koja je 2007. izabrana za automobil godine u SAD.
Takođe je postavio i svoju fotografiju pored "Harli Dejvidsona", ali i pozu ispred hotela u kome se odmarao sa nevjenčanom suprugom Tatjanom Mioković, inače dobrom prijateljicom Lepe Brene i brojnih estradnih ličnosti i "sebritija".
Takođe, poznato je i da voli da posjećuje mondenska mesta, VIP žurke i imponuje mu da bude u društvu popularnih ljudi.
U Srbiji su pored Jankovića i Tatjane Mioković uhapšeni i Boško Tarajić, Milan Jarić, Mario Bakalić, Goran Lovrić, Mladen Miščević, Zoltan Molnar i Ivan Ćirić. Među uhapšenima su i rukovodioci tri špediterske firme u Srbiji.
Kako je banda „poslovala“
Posle osam mjeseci rada na slučaju pripadnici Službe za borbu protiv organizovanog kriminala MUP-a Srbije, na čelu sa načelnikom Dejanom Kovačevićem, u Srbiji su uhapsili 10 osoba i pronašli 29 skupocjenih vozila.
- U zajedničkoj akciji srpske, mađarske i slovačke policije uhapšeno je ukupno 29 osoba, zbog sumnje da su se kao međunarodna organizovana kriminalna grupa bavili krađom i prodajom vozila visoke klase, kao i falsifikovanjem kompletne dokumentacije - izjavio je Kovačević poslije hapšenja bande.
Policije tri države zaplijenile su ukupno 39 kradenih vozila, uglavnom njemačkih, italijanskih vozila. Kriminalna grupa je u Mađarskoj naručivala i prodavala vozila, u Slovačkoj su ih krali, a u četiri radionice u Srbiji falsifikovali su isprave i prekucavali brojeva šasija.
Kako saznaje Blic, akcija hapšenja još nije okončana jer se vjeruje da su neka vozila prošla špeditere i carine i da su se našla na slobodnoj prodaji.
Skidanje sa osiguranja luksuznih vozila nije izum srpske auto-mafije.
Ta vozila su kasko osigurana, pa ih građani iz inostranstva dovezu u Srbiju i prodaju, a zatim prijave krađu u Austriji, Njemačkoj ili nekoj drugoj zemlji EU gdje je vozilo registrovano. Tako imaju dvostruku dobit: uzmu pare i od osiguranja i od preprodaje u Srbiji.
Blic.rs