Potpredsjednik Marković je zahvalio gospodinu Stjuartu na podršci britanske strane jačanju crnogorskih kapaciteta za borbu protiv kriminala, posebno krijumčarenja cigareta, osvrnuvši se pri tome na unapređenje normativnog i institucionalnog okvira, i u tom kontekstu formiranje Specijalnog državnog tužilaštva i specijalizovanog policijskog odjeljenja, kao i jačanje kapaciteta Uprave carina, što će doprinijeti ostvarivanju ciljeva definisanih Memorandumom, potpisanim u novembru prošle godine.
Naglasivši da je crnogorsko-britanska saradnja na osnovu Memoranduma već dovela do značajnih rezultata, Stjuart je ukazao na mogućnost proširenja saradnje, posebno na planu jačanja kapaciteta naših institucija za finansijske istrage i borbu protiv kompjuterskog kriminala, u cilju efikasnog oduzimanja imovine stečene kriminalom.
Na sastanku je bilo riječi i o drugim bezbjednosnim izazovima, kao što je migraciona kriza. Zajednički je konstatovano da saradnja crnogorskih i britanskih institucija na osnovu Memoranduma može da posluži kao primjer drugim zemljama.
Sastanku su prisustvovali ambasador Ujedinjenog Kraljevstva u Crnoj Gori Ian Viting i oficir za vezu Uprave za poreze i carinu Njenog Veličanstva Adam Kingsgejt.