„S obziom da je Socijaldemokratska partija (SDP) najavila da neće dati podršku ovoj Vladi i ukoliko održe riječ, s obzirom da su bili na istoj izbornoj listi kao DPS i da su imali koalicioni sporazum, to bi značilo da je Vlada izgubila svaki legitimitet. Ukoliko bi neka opoziciona stranka, koja je na antirežimskoj platformi dobila povjerenje građana, podržala Vladu Mila Đukanovića, to bi bilo klasično prekrajanje izborne volje građana i dokaz da se politička korupcija, koja je bila poznata kroz aferu „Snimak“, preselila u same skupštinske klupe i da je Đukanović krenuo da kupuje poslanike“, rekao je Radunović za Portal Analitika.
On je istakao da bi bilo potpuno neprihvatljivo da bilo koja opoziciona partija ukaže povjerenje aktuelnoj Vladi.
„To bi bilo neprihvatljivo iz ugla svih demokratskih standarda poznatih Evropi. Taj slučaj bi trebao da bude inicijalna kapisla i za naše kolege iz opozicije da odustanu od insutucionalne borbe. Jer, nakon takvog scenarija ostati u Skupšini i glumiti konstruktivnu opoziciju bilo bi vrlo razočaravajuće – kako za građane koje su podržali te stranke, tako i za nas njihove kolege“, naglašava Radunović.
Poslanik DF-a je ponovio da je njihov stav jasan i da će sa premijerom Đukanovićem razogovarati samo kada „se bude razgovaralo o prelaznoj vladi“.
Đukanović je uputio parlamentu krajem prošle godine zahtjev za glasanje o povjerenju Vladi, naglašavajući da je to prilika partijama koje smatraju da Vlada nema podršku parlamentarne većine, da glasanjem delegitimišu izvršnu vlast.
SDP je još ranije je najvio da neće glasati za povjerenje Vladi. Vanredna sjednica parlamenta na kojoj će se poslanici izjašnjavati o povjerenju Đukanovićevoj Vladi zakazana je za 25. januar. Da bi Vlada opstala potrebno je da je podrži većina od ukupnog broja poslanika, odnosno 41 poslanik.
B.K.