"Rogozin smatra da narod u Crnoj Gori niko ništa ne pita, a nije ni bilo nikakvog ispitivanja javnog mnjenja ... Vjerovatno je potpredsjednik ruske vlade previdio "sitnicu" - da Crna Gora ima parlament u kome sjede predstavnici naroda koje taj narod bira na izborima. Možda nijesu toliko odmakli u demokratiji kao poslanici ruske Dume, ali ipak predstavljaju glas svoga naroda", navodi Jovanović u izjavi za medije.
Šteta kaže, što uvaženi Rogozin prije davanja svog intervjua nije kontaktirao rusku ambasadu u Podgorici, jer bi tada sigurno bio informisan o mnogobrojnim ispitivanjima javnog mnijena u Crnoj Gori oko našeg ulaska u NATO.
"Zapravo su ta ispitivanja i mahanje raznim procentima podrške za ili protiv toliko česta, da ih je nemoguće ne primjetiti. O zastupljenosti NATO teme u medijima, o raznim stavovima, polemikama, argumentima i kontra-argumentima, da i ne pričamo. Moguće je da Rogozin ipak zna za te sondaže, ali mu se ne sviđa trend rasta podrške za crnogorsko članstvo u Alijansi", ističe Jovanović.
Kaže da ostale teme i ideje Rogozina koje se tiču Crne Gore nijesu nove, a ni originalne, tako da ne zaslužuju neki posebni komentar.
"Pokušaja uticaja i miješanja sa strane je uvijek bilo i uvijek će biti. Bitno je razumijeti da, kao što se mi trudimo da samostalno odlučujemo i radimo u svom najboljem interesu, i drugi rade u svom interesu - a to podrazumijeva i politički i diplomatski pritisak radi ostvarenja i zaštite njihovih interesa. NATO će biti, sviđalo se to nekome ili ne, dominantna tema predstojećih izbora u Crnoj Gori. I da pokušamo da je zanemarimo, uvijek će biti onih sa strane da nas podsjete na njenu važnost. U tom smislu, Rogozin nam je, zapravo, pomogao i na tome mu zahvaljujemo. Crna Gora će svoju odluku o članstvu u NATO donijeti samostalno, ostajući prijatelj Rusije, na osnovama ravnopravnosti i međusobnog poštovanja. Oko toga Rogozin i njegove kolege iz ruske vlade ne treba da brinu", zaključio je Jovanović.