Ove istrage vode se posebno, svaka za sebe, dok su afere ,,TQ Plaza i Jaz“ i ,,Prijevor“ objedinjene u jedan predmet.
Marović se sumnjiči da je kao šef kriminalne organizacije učestvovao u finansijskim malverzacijama u osam slučajeva, kojima je budžet opštine Budva oštećen za višemilionske iznose.
Svetozar Marović uhapšen je 17. decembra prošle godine u Podgorici, u svom stanu u zgradi Vektre, zbog sumnje da je, osim u slučaju preprodaje zemlje u mjestu Prijevor, učestvovao i u finansijskim malverzacijama prilikom raspodjele stambenog i poslovnog prostora u tržnom centru TQ Plaza i izgradnje koncertnog platoa na Jazu. Samo u ovim poslovima kasa budvanske opštine ,,olakšana“ je skoro dvadeset miliona. Marovićevo ime se pominje i u predmetima ,,WTE“, ,,Bulevar Bečići“, ,,Kopirajt“, ,,Properti investment“ i ,,Krapina“.
On je pred specijalnim tužiocem negirao krivicu pojašnjavajući da nije imao službena ovlašćenja da bude ,,nadređeni osobama koje su navodno imale određena svojstva u poslovima koji su sporni za Tužilaštvo“.
U Specijalnom državnom tužilaštvu biće saslušana još dva svjedoka u slučajevima ,,Prijevor“, ,,Jaz i TQ Plaza“. Prije hapšenja Svetozara Marovića lisice su stavljene njegovom bratu Draganu, sinu Milošu i strini Mirjani Marović, a prijavom je bila obuhvaćena i njegova kćerka Milena Marović- Bogdanović.
Njegov sin Miloš Marović pušten je 3. januara na slobodu, jer je sa Tužilaštvom dogovorio da ,,grijehe“ u predmetu Prijevor plati sa 380.000 eura i godinom zatvora.
Nagodbu sa specijalnim tužiocem postigao je i bivši predsjednik budvanske opštine Lazar Rađenović, koji je priznao učešće u pet budvanskih afera zbog čega će u državni budžet uplatiti 30.000 eura i odležati dvije godine robije.