On ističe da su grčke oružane snage spremne da pomognu Vojsci Crne Gore kako bi povećala interoperabilnost sa Alijansom.
Govoreći o izbjegličkoj krizi, Apostolakis kaže da bi međunarodna zajednica trebalo da se fokusira na uklanjanje političkih i društveno-ekonomskih faktora koji pokreću ovaj fenomen.
- Brojni su bezbjednosni izazovi u regionu Bliskog istoka i Sjeverne Afrike (MENA) i, da budem iskren, izgleda da nema pravog rješenja u bliskoj budućnosti. Sukob u Siriji i prijetnja sa istoka, zajedno sa siromaštvom, nasilnim konfliktom i nerazvijenosti u Africi su osnovni uzroci mosovnog kretanja migranata i izbjeglica prema Evropi. Prema Evropskoj komisiji, očekuje se da više od tri miliona izbjeglica i migranata stigne u Evropsku uniju do kraja 2016.godine. Sa tolikim brojem izbjeglica u tako kratko vrijeme, infiltracija ekstremista i terorista u Evropu je mogućnost koju ne treba zanemariti. Trenutna bezbjednosna situacija u Evropi je krhka i treba je pažljivo pratiti. Nedavni napadi u Parizu su pokazali našu ranjivost protiv asimetričnih prijetnji. Jasno je više nego ikada, da ukoliko želimo da uspijemo u rješavanju trenutnh i budućih bezbjednosnih izazova, moramo raditi zajedno. Ako tražimo održiva i realna rješenja za naše problem, uvijek treba težiti široj saradnju - istakao je Apostolakis.
Više pročitajte u današnjem broju Pobjede
Foto: chaniapost.eu