Cilj prezentacija je da se poljoprivredni proizvođači bliže upoznaju sa svim vrstama podrške, investicijama koje su prihvatljive za podršku, potrebnom dokumentacijom, načinom prijavljivanja i rokovima za podnošenje zahtjeva. Agrobudžetom su predviđene brojne mjere za povećanje proizvodnje, unaprijeđenje kvaliteta proizvoda i poboljšanje uslova života u ruralnim sredinama.
Posebno interesovanje poljoprivrednih proizvođača u sjevernim i centralnim opštinama vladalo je za investicije u preradu na gazdinstvima, kupovinu stočnog fonda, izgradnju bazena za odlaganje stajnjaka, adaptaciju katuna, subvencije za stočarstvo i ratarstvo kao i organsku proizvodnju.
Naglašeno je da su svi u obavezi da se upišu u Registar poljoprivrednih gazdinstava, kako bi ostvarili pravo na podršku.
Kao i na prethodnim prezentacijama, i proizvođači iz pomenute tri opštine iskoristili su priliku da upoznaju predstavnike Ministarstva sa problemima s kojima se suočavaju i da daju predloge za naredni Agrobudžet.
Predstavnici Ministarstva pored predstavljanja mjera, ukazali su na značaj udruživanja u koperative i pozvali proizvođače da iskoriste priliku da učestvuju na studijskim putovanjima koje će i ove godine za njih organizovati Ministarstvo u saradnji sa kolegama iz ministarstava poljoprivrede zemalja članica EU.