
- Jasno je da nema ništa od odlaganja izbora u Tivtu. Zakon se ne smije kršiti. Druga pitanja su manje-više definisana.
Izgleda da posljednji problem predstavlja raspodjela funkcija. Vidimo da za tim privremenim namještenjima vlada prava jagma između ljutitih opozicionara, koji se s velikom žarom međusobno optužuju i svađaju oko šestomjesečnih fotelja u vladi, kao da se radi o mandatu od sedam godina ili, ne daj bože, o doživotnim titulama i funkcijama.
Drugi razlog sporenja i prepirki se još čita "između redova", ali je i on sasvim jasan. Izjava jednog od njih da "nema namjeru da postane vođa opozicije" ima upravo suprotno značenje i pokazuje da je borba za prevlast unutar te tročlane grupe već počela.
I sve bi to bilo "u redu" da se ovdje ne radi o grupi od dvije stranke i jednog udruženja građana, od kojih jedna stranka nije nastupila samostalno na izborima već osamnaest godina, a druga stranka i udruženje nijesu nikad ni učestvovali u izbornoj trci. Da stvar bude još bolja, ili gora - svejedno, ova tri subjekta imaju, po anketama, zajedno oko deset odsto podrške biračkog tijela!
Kada se svi ovi detalji poslože u jednu logičku cjelinu, ispada da sudbina demokratije u Crnoj Gori zavisi od ambicija i sujeta lidera kojima su usta puna kritike "režima", dok očima gutaju funkcije koje im se nude i za koje im se čini da ih moraju po svaku cijenu ugrabiti.
Crnoj Gori je potrebna sasvim drukčija politika na strani opozicije, koja će umjeti da izvrši neophodne političke promjene, a ne samo da priča o tome - kaže se na kraju saopštenja Ivančevića.