Ipak, iako je u porastu, broj ovakvih slučajeva nije drastičan, dominantno je izraženo nasilje muževa nad ženama, ali i među ostalim članovima porodičnih zajednica u Podgorici.
Šef Stanice policije za krvne i seksualne delikte u podgoričkom Centru bezbjednosti Radovan Stijović kazao je u razgovoru za Dnevne novine da su u toku 2015. godine registrovana 42 krivična djela nasilja u porodici i identifikovana 43 izvršioca, od kojih 38 muškaraca i pet žena.
"U 25 slučajeva učinioci krivičnih djela su supružnici, vanbračni ili bivši supružnici, od kojih su u 22 slučaja žrtve žene, a u tri muževi", naveo je on.
Prema riječima Stijovića, u toku prošle godine registrovano je i 555 prekršaja nasilja u porodici, koji su procesuirani Sudu za prekršaje. Evidentirana su, kako je kazao, 582 izvršioca, od kojih je 455 muškaraca, 118 žena i devet maloljetnika.
Kako svako vrijeme nosi i svoja obilježja, današnjica savremenih Podgoričana u porodičnim odnosima nije baš ružičasta. Moral kao kategorija društvene vrijednosti u brojnim porodičnim zajednicama sada je u drugom planu. Stijović je u razgovoru za DN ispričao niz primjera sa kojima su se inspektori za porodično nasilje susrijetali u minulom periodu. Među njima ima i onih koji se ne zaboravljaju.
"Imali smo slučaj da čovjek uzme od druga mobilni telefon, a zauzvrat ga odvede u svoj dom i od supruge, koja mu je rodila djecu, zahtijeva da stupi u seksualni odnos sa njim. Kada je odbila, muž je toliko pretukao da je završila u bolnici", prisjeća se Stijović, koji se više od decenije bavi ovom problematikom. (Dnevne novine)