Kako se ističe u najavi, postavku čine skulpture kuća rađene asemblaž tehnikom - minijaturne replike koje Vučković izrađuje po uzoru na građevine koje su nekada krasile ili i danas krase Pljevlja. One predstavljaju kuće Selmanovića, Vejzovića, Milićevića i brojnih drugih uglednh pljevaljskih porodica.
- Vladan Vučković tuguje za porušenim kućama, za napuštenim domovima, nekadašnjim školjkama u kojima su sijali biseri porodičnog života, radosti se radovale i tuge tugovale. Pa, iako je nestao taj život, iako se odselio i raselio po svijetu i vremenu, Vučković ga, kroz svoje minijature izrađene u asemblaž tehnici, zadržava tu na njegovom izvoru. Na taj način parče vremena, jedan pogled ili jedan doživljaj bivaju zaustavljeni i sačuvani od prolaznosti. Zadivljujuća je originalnost na Vučkovićevim djelima. Do najsitnijih detalja prikazan je svaki djelić, svaka pukotina i svaka bora urezana od starosti i vremena koje je nemilosrdno ostavljalo tragove na licima kuća po pljevaljskim sokacima i mahalama. Izlomljena stakla na prozorima zamijenjena kartonima, krovovi poduprti, zarđale metalne reze i rešetke, nadstrešnice i ograde, proglodana brvna koja žale za opalim malterom, ne daju da jedno vrijeme nestane i da se potpuno preda zaboravu. Vučković na sebe preuzima krivicu pokušaja odbrane od neminovnosti i svojom nadaronošću, strpljenjem i umjetničkim nervom odlučno podiže mač na zaborav - zapisao je pisac Rajko Palibrk u tekstu "Kad bi kuće progovorile" koji prati katalog ove izložbe.
Vladan Vučković rođen je 13. juna 1979. godine u Pljevljima, gdje je završio osnovnu i srednju školu. Završio je i vojno specijalističko školovanje u Kruševcu. Likovnim stvaralaštvom se bavi od dvadesete godine. U početku je radio uglavnom grafike, ali posljednjih godina stvara originalne minijaturne građevine, uglavnom kuće njegovog grada. Svoja djela više puta je izlagao na kolektivnim izložbama u okviru Novembarskih svečanosti u Pljevljima.
Postavka u Dvorcu Petrovića biće dostupna publici do 9. maja.
K.J.