Program njihovog koncerta čine djela poznatih kompozitora: Oblivion Astora Pjacole, Tango za Klod Ričarda Galijana, Asturias Isaka Albeniza, tema iz "Šindlerove liste" Džona Vilijamsa, Ples smrti Kamija Sen-Sansa, Ciganski napjevi Pabla de Sarasate i Čardaš Vitorija Montija, a ulaz je besplatan.
Duo Desančić - Drljan počeo je sa radom 2013. godine i od tada se, na visoko profesionalnom nivou, predstavljaju publici kako u svojoj zemlji, tako i u inostranstvu. Kako se navodi u najavi, karakteriše ih jedinstveni, urbani aranžmanski pristup kako klasičnoj, tako i popularnoj muzici. Do sada su imali zapažene nastupe u Podgorici, Baru, Bijelom Polju, Plavu, Zagrebu, Tivtu, Budvi, kao i u Turskoj.
Dina Desančić rođena je 1988. godine u Baru. Nižu i srednju muzičku školu završila je u Baru i Podgorici, a zvanje magistra violine stekla na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, u klasi prof. Evgenije Kravceve. Tokom školovanja osvajala je uglavnom prve nagrade na takmičenjima u zemlji i inostranstvu, u solo i kamernim kategorijama. Kao članica orkestara sarađivala je sa brojnim dirigentima, među kojima su: Darinka Matić Marović, Radovan Papović, Andrej Bursać, Željka Milanović, Luis Fernando Malheiro, Nurhan Arman, Suzana Pešeti, Frank Fonkuber, Miroslav Homen i Tomislav Fakini. Članica je etno grupe "Zora" i ansambla "Almazian's Obsession". Kao solista i izvođač nastupala je u Crnoj Gori, Srbiji, Hrvatskoj, Makedoniji, Sloveniji, Albaniji, Italiji, Turskoj, Rusiji i Austriji. Od 2012. godine angažovana je kao profesorka violine u Muzičkoj školi "Petar II Petrović Njegoš" u Baru.
Safet Drljan rođen je 1981. godine u Baru, gdje je, uz Podgoricu, pohađao nižu i srednju muzičku školu. Fakultet muzičke umetnosti završio je u Beogradu u klasi prof. Radomira Tomića. Tokom školovanja, osvajao je brojne prve i specijalne nagrada, kako u Crnoj Gori, tako i u Srbiji. Bio je polaznik više ljetnjih škola u Kragujevcu i Podgorici, gdje je sarađivao sa eminentnijim profesorima, poput Jurija Šiškina, Vječeslava Semjonova, Petera Gertera, Mike Vairinena i Vojina Vasovića. Pored pedagoškog rada, nastupa u Crnoj Gori i inostranstvu. Jedan je od osnivača manifestacije Veče sevdaha koje se održava u Baru i jedan od nezaobilaznih umjetnika koji učestvuju pod organizacijom Centra za kulturu manjinskih naroda u Crnoj Gori. Pored izvođenja klasičnih dijela, bavi se i obradom etno pjesama. Angažovan je u Muzičkoj školi u Baru, gdje sa učenicima postiže veoma zapažene rezultate.
K.J.