U saopštenju se navodi da briga vlasti, naročito lokalne je samo na papiru kada su po srijedi osobe sa invaldiitetom i njihovo uključivanje u segmente društva. ''Dosadašnje zalaganje lokalne vlasti nije pohvalno, jer je na papiru ( Ustavom, zakonima, odlukama itd) predviđeno mnogo toga što u praksi u našem gradu nije ispunjeno. Kozmetički jeste, ali funkcionalno nije, tako da se uspjehom ne može nazvati sporadično postavljanje silaznih rampi na trotoarima i postavljanje rampi na javnim institucijama, kad osobe sa invaliditetom nisu u mogućnosti da samostalno dođu do tih institucija. Dakle, kozmetika bez funkcionalnosti i logike'', navodi Nešković.
On dalje navodi da je nelogično da četiri glavne raskrsnice ( kod robne kuće, kod pijace, kod Opštine i kod hotela Princess ) ne postoje silazne rampe, a na nekim sporednim uličicama postoje, pa su osobe sa invaliditetom primorane da prilikom obavljanja svakodnevnih aktivnosti pronalaze posebne puteve, a nerijetko i da se kreću najprometnijim saobraćajnicama rizikujući sopstvenu bezbijednost.
''Programom uređenja prostora za 2016. godinu predviđen je nastavak postupka izrade silaznih rampi , dok je za te potrebe Budžetom za 2016. izdvojeno 50 000 eura. Šta se čeka? Zašto se ne počne sa izvođenjem ovih prostih radova koji bi riješili ogroman svakodnevni problem naših građana? Rješenje, koje se i laiku nameće samo po sebi, je prosto i sastoji se u planskoj izradi silaznih rampi kako bi osobe sa invaliditetom mogle samostalno i bezbijedno da se kreću u gradskom jezgru, kao i označavanje staza na šetalištu posebno namijenjenih za osobe sa invaliditetom'', kazao je Nešković.
Nešković zaključuje da je neophodno, u saradnji sa Morskim dobrom, raditi na postavljanju barem jedne rampe za silazak u more na gradskoj plaži, i prilagoditi dio plaže za potrebe osoba sa invaliditetom.