Prema njegovim riječima, posebno je interesantno to što je među njima veliki broj univerzitetskih profesora i naučnika iz raznih oblasti, advokata, ljekara i inženjera.
Stojović smatra da je istovremeno sa zaokruživanjem institucionalnog okvira, a tu prije svega misli na Zakon o saradnji Crne Gore sa iseljenicima, naša zajednica u Latinskoj Americi uspjela u najvećoj mjeri institucionalizovati svoje djelovanje i kvalitetno se reorganizovala u skladu sa važećim zakonodavstvima zemalja čiji su već generacijama državljani.
- To će svakako olakšati komunikaciju i saradnju sa zemljom porijekla, te uspješan početak realizovanja brojnih projekata. Ono što mene izuzetno čini ponosnim je visok nivo jedinstva i demokratičnosti, možda bolje reći građanske svijesti u procesu reorganizovanja crnogorskih zajednica u Argentini, Urugvaju, Peruu, Boliviji i Meksiku, te izboru kandidata za članove Savjeta za saradnju sa iseljenicima. Ostaje još posla u narednom periodu oko formalnog konstituisanja zajednica u Čileu i Paragvaju, ali vjerujem da će se potomci na- ših iseljenika i ove dvije zajednice najkasnije do kraja tekuće godine uspješno priključiti djelovanju novoosnovanog Saveza crnogorskih zajednica Latinske Amerike - kazao je Stojović.
Opširnije u Pobjedi...
foto: youtube.com