
On je agenciji Srna rekao da je to "posljedično-uzročna veza", te da su učestali verbalni napadi na Republiku Srpsku od hrvatskih i bošnjačkih vjerskih poglavara u BiH i van nje očekivani i dio su pripreme za jači napad.
"Očigledno je da se sprema jači napad na Republiku Srpsku. Mi smo toga bili svjesni uoči godišnjice Srebrenice, Dejtona, sada dolazi godišnjica osnivanja Republike Srpske, odnosno 25 godina", rekao je Antić.
Prema njegovim riječima, ponašanje Hrvata u BiH, koje se osjetno promijenilo od početka ove godine, podsjeća na promjenu koja se dogodila u vrijeme takozvanog "Livanjskog pitanja", što samo po sebi govori da hrvatski narod u BiH nema autentično vođstvo, za razliku od Srba.
"Srbi su pokazali u vrijeme krize sa odnosima sa Slobodanom Miloševićem, a i kasnije, da mogu da naprave politiku, makar im i to donosila i štetu, ali koja je suprotna vlasti Srbije", konstaovao je Antić.
On je povlačeći paralelu sa 1992. godinom kada je uspostavljena i takozvana hrvatsko-muslimanska koalicija, rekao da postoji mnogo sličnosti sa onim što se dešava danas i onim što se dešavalo tada.
"Posebno to čudno ponašanje člana Predsjedništva BiH i lidera HDZ Dragana Čovića. To prosto nije dobro. Hrvati nemaju svoj entitet zbog toga", smatra Antić.
Činjenica je, međutim, kaže Antić, da ovo nije BiH onakva kakva je bila u SFRJ, i ovo više nije svijet u kome vladaju SAD.
"To više nije svijet u kom tek treba da bude osnovana EU, zato što je upravo na nesposobnosti nastajuće EU i potrebe SAD da tu nesposobnost dokažu, rat i izbio i trajao toliko dugo", ocijenio je Antić.
On smatra da Hrvati sve interese u BiH, "sem možda otmice srpske Posavine", mogu da ostvare u saradnji sa Srbima.
"Sve ostale interese ne mogu da ostvare sa Bošnjacima, ali je činjenica da na to vrlo malo utiču Hrvati iz BiH. Da su oni bili čvršći, izbjegao bi se rat u BiH, a Hrvati bi dobili više", zaključio je Antić.
Agencija Srna