
Front je tek posljednjeg dana i to preko svojih mlađih struktura predao poslaničku listu, a novinari su predaju liste ispred Državne izborne komisije čekali duže od sat vremena od najavljenog termina. To je u očima javnosti probudilo sumnju da u Frontu sve ne štima kada je u pitanju izborna lista.
Sa predajom liste se kasnilo jer su u tom vremenu stranački organi još uvijek zasijedali i tajnim glasanjima "preko koljena" odredili sastav poslaničke liste. Činjenica da listu nijesu predali lideri, već podmladak, govori o podjelama i nezadovoljstvima koje je izazvalo pravljenje spiska - kazao je izvor Pobjede blizak Demokratskom frontu.
Nezvanično obrazloženje Fronta bilo je da se kasni zbog velikog broja prikupljenih potpisa, ali je ta priča pala u vodu nakon što su mladi DF-a predali listu sa prikupljenih 10 hiljada potpisa, iako su tvrdili da su prikupili gotovo šest puta više.
Poslanička lista koju je predao Front je isključivo sastavljena od stranačkih funkcionera i za razliku od one iz 2012. godine, na njoj nema nestranačkih ličnosti i intelektualaca. Izvori Pobjede bliski Demokratskom frontu tvrde da su baza kao i neki istaknutiji članovi nezadovoljni kadrovskim sastavom liste, kao i činjenicom da su pojedini funkcioneri zbog širenja Fronta dosta nisko kotirani na tom spisku.
Kako je Pobjeda ranije objavila, problema nije bilo kada je u pitanju prvih deset na listi, ali su problemi nastali pravljenjem ostataka liste.
- Neshvatljivo je da su lider novoformirane stranke "Otpor beznađu" Marko Milačić, Dragica Perović iz Demokratske srpske stranke i penzioner Vojin Vuletić, koji su na listi 23, 24. i 31. i koji nemaju ama baš nikakve zasluge za proteste DF-a niti imaju sljedbenika, daleko ispred jednog od simbola protesta Nikole Bajčetića - saopštio je izvor Pobjede.
Nisko na listi, na 36. mjestu, je poslanik Radojica Živković, zbog čijeg poslaničkog mandata je lider stranke Andrija Mandić podnio ostavku na poslaničku funkciju.
Opširnije u Pobjedi...