
Mujović se 17. februara našao iza rešetaka zbog sumnje da je od bivšeg visokog funkcionera DPS-a Svetozara Marovića uzeo 890.000 eura, kako bi mu ,,isposlovao“ bolji status u tužilačkim istragama.
Policijski inspektori su osim indeksa, prilikom pretresa Mujovićeve kuće, pronašli i pisma u kojima objašnjava kome i kada je pomogao da završi fakultet. Kako je pojašnjeno iz Tužilaštva, predmet je u fazi izviđaja, što znači da su za sada u toku saslušanja osoba čija imena su se našla u indeksima.
Kako je Pobjeda ranije pisala, među zaplijenjenim dokumentima su indeksi trojice policijskih službenika, od kojih je jedan službenika Agencije za nacionalnu bezbjednost. Osim toga što biografiju Veselina Mujovića ,,krase“ prevare, iznude i falsifikovanja, nezanemarljiva je činjenica da je kontroverzni biznismen brat bivšeg dekana Pravnog fakulteta Ranka Mujovića.
Za sada se stiče utisak da je upravo ova veza bila od presudnog značaja u ,,poslu“ sa indeksima. Ipak, saslušanja koja su u toku treba da odgonetnu da li je bilo zloupotreba i da li je Mujović određenim državnim službenicima pomagao da završe fakultete ili steknu akademska zvanja uz pomoć brata koji je bio dekan Pravnog fakulteta.
Međutim, Mujevićevo hapšenje i zapljena indeksa padaju u sjenu, jer je samo dva dana kasnije ustanovljeno da iz dokazne dokumentacije koja je ostavljena na čuvanje u zgradi podgoričke policije nedostaju 11 pisama i dva dokumenta Tužilaštva. Dokumenti, među kojima su i pisma Mujovića, nađeni su 28. marta u gepeku automobila koji koristi krim tehnika Centra bezbjednosti Podgorica na parkingu ispred policijske zgrade. Za sada jedini koje Specijalno tužilaštvo krivi za nestanak dokumenata su policajci Nikola Terzić i Dalibor Medojević.
Šef Odsjeka za borbu protiv organizovanog kriminala Dalibor Medojević i inspektor kriminalističke policije Nikola Terzić osumnjičeni su za stvaranje kriminalne organizacije i zloupotrebu službenog položaja.
Opširnije u Pobjedi...