Rakočević ističe da je kriminalne obračune teško spriječiti, jer su to, kako objašnjava, tipovi kriminalnog djelovanja koji „uvijek idu do kraja“.
„Država treba da se spusti u predpolje kriminaliteta i da djeluje na uzroke koji dovode do učestalih ubistava u Crnoj Gori. Potrebno je maksimalno pojačati mjere nadzora, operativne kontrole i sve one metode koje će dovesti da toga da se stane sa ubistvima. Obaveza države je da zaštiti svakog građanina, pa bi bilo ružno reći da državi odgovaraju kriminalni obračuni“, rekao je Rakočević za Portal Analitika.
Upitan da li su neophodne ostavke u policiji, naš sagovornik smatra da one nisu rješenje.
„Najlakše je reći da treba dati ostavke. Ljudi koji su trenutno u policiji su profesionalci od glave do pete. Nije problem promijeniti nekoga, ali mislim da to nije rješenje. Rješenje je da se mnogo više ulaže u razvoj bezbjednosnih službi. Potrebna nam je i jača saradnja policije i tužilaštva u pravcu bezbjednosnih izazova. Poznati smo kao država koja je očuvala bezbjednost u najtežim vremenima, a i sada bi bezbjednost trebala da bude na nivou na kojem zaslužuje da bude“, poručuje Rakočević.
Podsjećamo, Cetinjanin Radomir Đuričković (41), na koga je sinoć pucalo više nepoznatih osoba, preminuo je u Kliničkom centru Crne Gore od posljedica ranjavanja.
Na Đuričkovića, koji se nalazio u vozilu "VW Tiguan“, sinoć oko 23:10 pucalo je više osoba, na čijoj identifikacija policija radi.
Đuričković je, piše crnogrska štampa, bio kum Gorana Radomana koji je ubijen na Novom Beogradu prošle godine, a sumnja se da je ubistvo bilo naručeno iz Crne Gore.
On je, kako se tada spekulisalo, ubijen zbog izgubljenih 300 kilograma kokaina u Valensiji, vrijednih 15 miliona eura.