Njihova veza datira još od novembra 2006. godine kada su se sreli u niškom zatvoru, tokom pobune zatvorenika. Tada je Sinđelić bio komandant akcije srpske žandarmerije, a Sinđelić osuđenik na izdržavanju kazne. Četa niške žandarmerije upala je u KPZ kako bi ugušila pobunu zatvorenika. Tada je Dikić pregovarao sa zatvorenicima koji su se bunili da nijedan zatvorenik neće dobiti batine.
- Ako odmah ne otvorite vrata, mi ćemo ih probiti, a poslije ćete loše da prođete. Ja vam garantujem, kao komandant Žandarmerije, da niko neće dobiti batine. Neće biti prisile – obećao je Dikić Sinđeliću, koji je predvodio pobunjene zatvorenike. Ipak, 38 zatvorenika je u akciji Žandaremije povrijeđeno i svima je ukazana ljekaraska pomoć u Kliničkom centru u Nišu, a kasnije je država morala da isplati zatvorenicima 134.500 eura odštete zbog nesprovođenja istrage o prebijanju zatvorenika.
Tužilaštvo moli medije da ne zbunjuju javnost
Čim su mediji objavili da Dikić priznaje krivicu, zvaničnim saopštenjem oglasilo se i Tužilaštvo, moleći medije ,,da ne dezinformišu javnost“.
Oni su naveli da je Tužilaštvo do sada otkrilo sve informacije koje su mogle da budu dostupne javnosti, te da će se u nastavku postupka koji se vodi protiv grupe koja se tereti za pokušaj terorizma i stvaranja kriminalne organizacije, oglašavati samo kada se za to steknu uslovi.
- Cijeneći zainteresovanost svih medija za ovaj predmet, ovim putem obavještavamo javnost da će se Tužilaštvo o daljem toku postupka samo oglašavati kada se za to steknu uslovi. Uvjereni da će javnost biti strpljiva i sačekati da od Tužilaštva dobije punu informaciju o ovom događaju, molimo medije da iznošenjem netačnih informacija, spekulacija i podataka iz takozvanih povjerljivih izvora ne dezinformišu i zbunjuju javnost - saopšteno je iz Tužilaštva.