Simović i Bogdanović su, nakon prezentacije Agrobudžeta Crne Gore za 2017. na Ivanovim Koritima, razgovarali o pitanjima od značaja za razvoj, kako gradskog tako i ruralnog dijela Prijestonice Cetinje.
Kako je saopšteno iz Prijestonice, Simović je naglasio da projekat gradnje trga i pijace u Njegušima predstavlja podsticaj plasmanu proizvoda tog kraja, koji iz godine u godinu bilježi rast turističkih posjeta.
Bogdanović je, takođe, istakao i projekat rekonstrukcije vodovoda na Njegušima.
"Sagovornici su se saglasili kako će gradska uprava i resorno ministarstvo zajedno raditi na rješavanju pitanja vodosnabdijevanja Njeguša", saopšteno je iz Prijestonice.
Gradonačelnik Cetinja je tokom sastanka podsjetio na investicije na seoskom području – gradnju turističkog kompleksa na Njegušima i proizvodno-smještajnih kapaciteta u mjestu Građani, naglasivši pritom i projekte gradnje vodovoda u Rijeci Crnojevića, Karuču, Mikulićima, Radonjićima i Bobiji.
"Tokom sastanka, posebna pažnja je posvećena tekućim aktivnostima na gradnji u okviru poslovne zone na prostoru „Košute“ – čiji će dio biti i kompanije koje se bave preradom poljoprivrednih i srodnih proizvoda", kazali su iz Prijestonice.
Simović je, kako se navodi, naglasio da Cetinje predstavlja primjer kada je riječ o stvaranju uslova za povoljan poslovni ambijent, što, kako je kazao, potvrđuju tekuće investicije na Cetinju, vrijedne preko 20 miliona eura.
Takođe, Bogdanović i Simović sastali su se i sa poljoprivrednim proizvođačima sa Njeguša.
Na sastanku je istaknuta važnost uspješnog procesa zaštite brenda njeguške pršute, a razgovarano je i o brojnim drugim teamama od značaja za proizvođače sa tog dijela teritorije Prijestonice Cetinje.
"S tim u vezi, govoreno je i o podsticajima koje Prijestonica Cetinje, kroz stimulativne mjere, nudi poljoprivrednim proizvođačima koji time, pod povlašćenim uslovima i pojednostavljenim procedurama, mogu realizovati investicije. U tom kontekstu, ministar Simović posebno je akcentovao značaj činjenice da Prijestonica Cetinje nudi gotovo jedinstven model za poljoprivredne projekte, koji podrazumijeva oslobađanje plaćanja komunalija i izdavanje svih potrebnih dozvola u roku kraćem od 48 sati, što treba da predstavlja primjer drugim jedinicama lokalne samouprave u Crnoj Gori", piše u saopštenju.