Kako je Pobjedi saopštila portparolka ovog tužilaštva Danka Ivanović-Đerić, u radnjama Raičevića „nema bitnih elemenata bića prijavljenog krivičnog djela, kao ni bilo kojeg drugog krivičnog djela za koje se goni po službenoj dužnosti“.
Ko je davao naloge?
Ubrzo pošto je Pobjedi saopštena odluka Tužilaštva, saopštenjem se oglasila i Uprava policije navodeći kako su juče podnijeli krivičnu prijavu protiRaičevića zbog krivičnog djela pozivanje na otpor na štetu države Crne Gore, ukazujući da su prijavu sa ovakvom kvalifikacijom krivičnog djela podnijeli nakon što su 3. marta saslušali vlasnika Portala IN4S u svojstvu građanina.
- Osumnjičeni G. R. je kako se sumnja, od jednog pravnog lica zakupio dva reklamna bilborda koje je iskoristio za potrebe realizovanja aktivnosti u okviru projekta svoje NVO „IN4S“ pod nazivom „Poštuj život – zadrži oružje“. On je, kako se sumnja, u periodu od 1. do 15. marta na magistralnom putu Podgorica – Danilovgrad i na magistralnom putu Danilovgrad – Nikšić, na dva bilborda, postavio više reklamnih postera. Na jednom bilbordu bili su postavljeni posteri sa natpisima „Bolje imati oružje koje ti nikad ne treba nego nemati ga ako ti zatreba“, i poruka „Poštuj život zadrži oružje, spriječi nesreću“. Na drugom reklamnom bilbordu postavljen je reklamni poster sa natpisom „Spriječi nesreću, poštuj život – zadrži oružje“ sa porukom sadržaja „Činjenica: Žrtva koja se suprotstavi živi duže“ – piše u saopštenju policije.
Parodija
Navodi se i da je Raičević akciju vodio i na svom portalu uz samoinicijativno tumačenje i komentare koji se odnose na akciju „Poštuj život – vrati oružje“ koju sprovodi Ministarstvo unutrašnjih poslova.
- On je, sumnja se, ovim postupcima pozivao građane na otpor i na neposlušnost prema zakonitim mjerama državnih organa, a takođe i suprotno Memorandumu o razumijevanju između MUP-a, Programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP), Organizacije za Evropsku bezbijednost i saradnju (OEBS) i Centra za demokratsku tranziciju (CDT) o realizaciji projekta „ Poštuj život – vrati oružje“, kao i Strategiji za kontrolu i smanjenje malog i lakog oružja i municije – saopštili su iz Uprave policije. Interesantno je da je Tužilaštvo odluku donijelo 21 dan nakon što je pokrenulo istragu, ili kako oni kažu izviđaj, i to tek pošto je kampanja okončana, a neprimjereni i uznemirujući plakati uklonjeni sa bilborda, jer je istekao rok za zakup i Raičević završio posao koji je planirao. Očito, tako je završio i posao Tužilaštvu. (Pobjeda)