Na protestu u Beogradu nije bilo incidenata, nema stranačkih obilježja, a već tri dana skup ne obezbjeđuje ni uniformisana policija, dok su u šetnji prisutni policajci u civilu.
Kolona učesnika protesta je, neposredno prije završetka šetnje, ispred sjedišta Republičke izborne komisije u Ulici kralja Milana uzvikivala: „Gdje su naši glasovi“. Oni su ranije zastali kod Beograđanke, gdje je sjedište Studija B, kao i ispred zgrade Jugoslovenskog dramskog pozorišta gdje su, na poziv jednog mladića, preko megafona aplauzom pozdravili „sve one koji su u gradovima Srbije danas izašli protiv diktature“.
Oko 20 časova su održali su minut ćutanja ispred zgrade Vlade Srbije. Demonstranti su sjedeli na asfaltu, na uglu ulica Nemanjine i kneza Miloša. Kolona se poslije toga na kratko zaustavila kod zgrade Narodne banke Srbije.
Prethodno su bili ispred zgrade Radio-televizije Srbije, gdje je zapaljeno i nekoliko baklji. Učesnici su tu takođe održali minut ćutanja.
Prolazeći Ulicom kraljice Marije uzvikivali su „O(ne)svijesti se“, dok su ih građani sa terasa okolnih zgrada snimali telefonima i pozdravljali lupanjem u šerpe.
Na putu od zgrade RTS-a do Vlade Srbije, u blizini zgrade Predsjedništva Srbije, okupljeni su otpjevali, uz podršku bubnjeva, „Marš na Drinu“.
Saobraćaj u centru Beograda je bio obustavljen.

Na početku današnjeg protesta došlo je do malog koškanja. Neko je pokušao da isprovocira mlade na čelu kolone, na šta su svi skandirali: „Ovo su naši protesti, mi smo studenti“.
Prije početka skupa, predstavnici Udruženja nestalih i kidnapovanih na Kosovu i Metohiji sklonili su „srpski zid plača“ koji je oštećen tokom prvog Protesta protiv dikature, a manja grupa učesnika protesta zapalila je više primjeraka tabloidnih listova. U međuvremenu, ponovo je postavljen „srpski zid plača“ koji je ograđen i oko kojeg stoji obezbjeđenje.
Učesnici protesta nosili su transparente protiv vlasti i premijera Aleksandra Vučića.
Protesti su organizovani putem Fejsbuka (Facebook), na stranici „Protesti protiv diktature“ na kojoj su istaknuti i zahtjevi studenata koji su naveli da će protestovati do njihovog ispunjenja.
Studenti su naveli i pravila ponašanja, među kojima je i zabrana nošenja predmeta koji mogu da izazovu povrede, da ne gađaju ili psuju policiju, da ne nasijedaju na provokacije, da ne diraju „zid plača“ s fotografijama kosovskih žrtava, da pomognu ako nekome pozli, da vode računa o saobraćaju i da budu ljubazni prema novinarima.
Danas su počele da se oglašavaju i studentske organizacije koje se ograđuju od protesta i ističu da ne žele da učestvuju u iznošenju političkih zahtjeva.
Do sada se na protestima niko nije zvanično obraćao i nije bilo incidenata.
Izvor i foto: N1 Beograd