Prijavu je poslao predstavnik CEZAP-a Predrag Boljević, koji je vazduhoplovni inspektor u Agenciji za civilno vazduhoplovstvo i sudski vještak.
Kandidati su i akcionar Telekoma Predrag Vujović i Miodrag Krunić, koji je ranije radio na rukovodećoj poziciji u mobilnom operatoru Monetu. Za to je mjesto zainteresovan i Dejan Jovanović, koji je ranije bio zaposlen u EKIP-u, bio je pomoćnik ministra ekonomije, a sada je zaposlen u M:tel-u.
Kandidat za člana Savjeta je i Šefkija Murić bivši poslanik i doskorašnji član glavnog odbora DPS-a, koji je odbornik te partije u rožajskom parlamentu. U igri je i Zoran Sekulić koji je trenutno savjetnik u EKIP-u, a ranije je u četiri mandata bio direktor EKIP-a, dok je u dva mandata bio zaposlen u nekadašnjem Ministarstvu energetike, industrije i saobraćaja, a za to mjesto se kandidovao i Vladan Đukanović, koji je zaposlen u EKIP-u, a nekada je bio direktor Montekarda, a čiji je otac Vojin Đukanović član glavnog odbora DPS-a.
Zakonom o elektronskim komunikacijama, član 17, propisano je da u Savjetu EKIP-a ne treba da budu ni lica koja su sa funkcionerima političkih stranaka u krvnom srodstvu u prvoj liniji, a u pobočnoj liniji do drugog stepena, srodnici po tazbini do prvog stepena, bračni ili vanbračni drug, usvojilac i usvojenik.
U tom tijelu nema šta da traže ni lica koja su u radnom odnosu u pravnim licima na koje se primjenjuje ovaj zakon, kao što su na primjer, Telekom, Telenor i M:tel. Istim članom zakona (17) propisano je da u savjet ne treba da se prijavljuju poslanici i odbornici, lica koja bira i imenuje ili postavlja predsjednik Crne Gore, Skupština, Vlada ili lokalni parlament, te funkcioneri političkih stranaka (predsjednici stranaka, članovi predsjedništva njihovi zamjenici, članovi izvršnih i glavnih odbora, kao i drugi stranački funkcioneri).
Svi kandidati su se, kako je Pobjedi rečeno, obavezali da će riješiti eventualne konflikte interesa.