"Radujem se što ću predvoditi UNICEFu Crnoj Gori narednih godina. Takođe, radujem se saradnji sa svim partnerima na unapređenju prava djece u Crnoj Gori. Nastavićemo da zastupamo prava sve djece, a naročito one kojoj je pomoć najviše potrebna: djece sa smetnjama u razvoju, djece bez roditeljskog staranja, djecekoja žive u siromaštvu i one koja su u kontaktu sa zakonom“, naveo je Kogali tokom svog prvog radnog dana u Crnoj Gori.
Prije dolaska u Crnu Goru, Kogalije bio šef predstavništva UNICEF-a u Omanu, zamjenik šefa predstavništva UNICEF-a u Iraku, regionalni koordinator za vanredne situacije u Regionalnoj kancelariji UNICEF-a za Bliski Istok i Sjevernu Afriku, glavni koordinator UNICEF-a za vanredne situacije u Pakistanu, itd.
Kao državljanin Sudana, Kogali je 1992. godine počeo da radi za UNICEF u Sudanu. Magistar je ekonomskih nauka.
Osamu Makavija Kogalija imenovao je izvršni direktor UNICEF-a Entoni Lejk, nakon konsultacija sa Vladom Crne Gore.
„UNICEF će nastaviti da radi u partnerstvu sa nadležnim organima na nacionalnom i lokalnom nivou,sa civilnim društvom, medijima, privatnim sektorom, međunarodnom zajednicom, djecom i roditeljima kako bi se svakom djetetu obezbijedilosrećno, zdravo i bezbjedno djetinjstvo, kao i prilike za ostvarenje punog potencijala”,istakao je Kogali.
UNICEF je u Crnoj Gori fokusiran na rješavanje uzroka nejednakosti u ostvarivanju prava djeteta, sa posebnim fokusom na dječake i djevojčice pogođene siromaštvom, nepovoljnim iskustvima i društvenom isključenošću.
Programske intervencije i inovacije UNICEF-a pružaju podršku tekućim reformama kako bi se osigurala njihova usaglašenost sa najnovijim globalnim i naučnim saznanjima o razvoju djeteta.
Program rada UNICEF-a za djecu u Crnoj Gori posebno je usmjeren na razvoj u ranom djetinjstvu kako bi se svakom djetetu osigurao najbolji mogući početak života, kao i na socijalnu i dječiju zaštitu i kvalitetno obrazovanje kako bi se svakom djetetu obezbijedilo znanje, vještine i mogućnosti da odraste u srećnog, produktivnog i odgovornog građanina/ku XXI vijeka.