"Na žalost, ona je i upadljivo nefer, i mislim da savršeno oslikava prirodu odnosa, od sopstvene stranke otuđenog predsjednika i predsjedništva, budući da se za tu odluku jednom izjasnilo 320 članova Demosa, da bi sada njih šest dali sebi za pravo da je, tek tako, poništavaju. U konačnom, nameće se i pitanje - čemu uopšte služe članovi stranke, osim za prikupljanje potpisa za kandidaturu na izborima? S kojim pravom očekivati od nekoga, koga uvažavate tako što mu svojevrsnom hajdučijom suspendujete pravo na mišljenje i biranje, da za vašu kandidaturu prikuplja potpise podrške? Da li članstvo Demosa predstavlja samo gomilu statista koji su tu da pruže privid nekog legitimiteta i iluziju demokratskog rukovođenja od strane predsjednika koji suvereno donosi odluke a koje aminuje nekolicina dvorjana koji čine krnje predsjedništvo, po mjeri svog suverena? Dakle, ova odluka, osim što je pravno ništavna, ona je i iznenađujuće glupa, jer Demos nije privatno preduzeće, pa samim tim ni predsednik nije njegov vlasnik. Čak i da je tako, on ne bi mogao na ovakav način da sudi i presuđuje zaposlenima, zato što ih štiti Zakon, a kamoli da radi šta mu padne na pamet u stranci koja ima parlamentarni status.", naveo j Rakočević u reagovanju dostavljenom Portalu Analitika.
Kako je dodao, Goran Danilović je predsjednik Izvršnog odbora Demosa i tako će ostati sve dok ga, eventualno, na sjednici Skupštine ne razriješi većina poslanika.
-Izvršni odbor nije predsjednikovo obezbjeđenje ili vozač, tako da ga ne može niko raspustiti osim legalno izabranog predsjednika Izvršnog odbora. Ponoviću, za Gorana Danilovića je glasalo 318 delegata Skupštine, i samo ga Skupština može i razriješiti. Podsjetiću da Demos i ide ka svojoj, vanrednoj i izbornoj Skupštini, i ja vjerujem da će se na njoj Goran Danilović kandidovati za predsjednika Demosa, budući da će imati podršku apsolutne većine u svim strukturama Demosa- zaključio je Rakoćević.