"U svijetlu činjenica koje iznosite odista je teško povjerovati da bi neko segmentirao pa za znatno manje novca prodavao preduzeće u koje je, kako kažete, već uloženo čitavih četrdeset miliona, koje hrani 800 zaposlenih i njihove porodice, izmiruje sve obaveze prema državi i polako se vraća na zapadna tržišta. Pravo pitanje bi bilo za koga ste (smo) ga čuvali i razvijali. Nažalost, iz vašeg saopštenja se vidi i da ste kao menadžment spremni da bespogovorno prihvatite drugačiju odluku s vrha. Upravo to je dokaz snažne politizacije i autoritarnog stava koji su tokom tokom tranzicije nanijeli mnogo štete i olakšali prelivanje društvenog kapitala u džepove pojedinaca.
Ipak, HTP Budvanska rivijera je do sada mnogo puta potvrdila svoju vitalnost, unatoč brojnim oblicima zakidanja (da ne upotrijebimo težu riječ) i neopravdane a izdašne darežljivosti prema pojedincima i grupama. Tačno je da neto profit može biti veći i to je lako provjeriti uporednom analizom sa poslovanjem manjih hotelskih preduzeća. Taj se argument, nažalost, može koristiti za opravdanje segmentacije i privatizacije, a mi smatramo da ne bi trebalo. Uvjerenje da HTP Budvanska rivijera mora da sačuva i da dalje razvija svoje bogomdane resurse za dobro grada i države su isključivi razlog našeg obraćanja javnosti.
Na smisaone greške sačinilaca saopštenja predsjednica gradskog odbora URA Budva se neće osvrtati. Na uvredljivi sarkazam kojim se nastoje dovesti u pitanje njeno znanje i autoritet će gledati s nadom da će se ponoviti i u slučaju da neki drugi „autoritet“ pokuša da „takne“ u HTP Budvanska rivijera. Kroz gotovo četiri decenije njeni učenici i učenice su se zapošljavali ili su sada zaposleni u ovom preduzeću. U to ime će radije vjerovati da profesionalni stav i građanska hrabrost zaposlenih i menadžmenta mogu sačuvati preduzeće da ne postane ničiji plijen, makar naređenja stizala i sa samog vrha", stoji u saopštenju koje u ime Opštinskog odbora Građanskog pokreta URA Budva potpisuje Božena Jelušić.