Bratislav Dikić već duže ima ozbiljnih zdravstvenih problema, obolio je od karcinoma i pod nadzorom je ljekara.
Prema informacijama upućenih, tokom posljednjih desetak dana pogoršalo mu se stanje i njegova odbrana smatra, na osnovu nalaza ljekara koje su angažovali, da je neophodna ljekarska intervencija.
Dikić je juče u pratnji desetak naoružanih zatvorskih čuvara dovezen u Klinički centar, gdje su obavljene dodatne analize i pregled na skeneru. Zvaničnu potvrdu o narušenom stanju Dikića Pobjeda nije dobila od njegovog branioca, advokata Milana Petrovića, jer na upit novinara Pobjede je samo kratko odgovorio da „nije u mogućnosti da duže razgovara, jer je na putu“.
Prema saznanjima Pobjede, Dikić ima sve papire spremne za napuštanje pritvora, kako bi mu se omogućila adekvatna medicinska pomoć u zdravstvenoj ustanovi van Crne Gore.
Pitanje je, međutim, kako će novonastale okolnosti uticati na tok sudskog procesa i da li će, kako ima nekih očekivanja dijela odbrane optuženih, sutkinja Suzana Mugoša odvojiti proces protiv Bratislava Dikića.
Proces
Osim bivšega šefa srpske žandarmerije na optužnici za pokušaj terorizma je još 13 osoba a među okrivljenima su lideri DF-a – Andrija Mandić i Milan Knežević koji su, kako je nezvanično potvrđeno Pobjedi, spremni da iznesu odbranu pred sudskim vijećem sutkinje Suzane Mugoše.
Proces protiv optuženih do sada je dva puta odgođan na zahtjev odbrane uz obrazloženje da treba da se upoznaju sa spisima predmeta.
Optužnicom Specijalnog tužilaštva osim Dikića, Mandića i Kneževića, obuhvaćeni su vozač DF-a Mihailo Čađenović, dvojica ruskih državljana Edvard Šišmakov i Vladimir Popov i devet srpskih državljana - Miloš Jovanović, Nemanja Ristić, Predrag Bogićević, Kristina Hristić, Branka Milić, Milan Dušić, Dragan Maksić, Srboljub Đorđević.
(Opširnije u današnjoj Pobjedi)