Predstavnici BIO-ICT-a na forumu su održali dvije demo prezentacije pod nazivom "Softverski-definisana arhitektura za garanciju kvaliteta servisa i virtuelizaciju funkcija IoT mreža" i "LiveGate - novo IoT web rešenje". Demo "LiveGate - novo IoT web rešenje" predstavio je najnoviji proizvod BIO-ICT-a u oblasti IoT-a (internet stvari). Ova platforma pruža novi način povezivanja IoT hardverskih uređaja sa Cloud-om, što zauzvrat omogućava jednostavno skladištenje podataka, vizualizaciju, organizaciju, analizu i čak daljinsko upravljanje uređajima. Kao prva web platforma ove vrste razvijena u Crnoj Gori, ona takođe ima potencijal da unaprijedi razvoj i popularizaciju IoT-a u zemlji.
"Softverski-definisana arhitektura za garanciju kvaliteta servisa i virtuelizaciju funkcija IoT mreža" prezentacija privukla je najveću pažnju prisutnih i proglašena pobjednikom konferencije - The Best Demo Award. Cilj ovog demoa je bio da demonstrira izvodljivost i prednosti koncepta softverski definisanih mreža virtualizaciji domena multi-tehnološke IoT mreže. Posebno je predstavljen radni prototip IoT arhitekture zasnovan na SDN-u, koji korisnicima omogućava pristup uslugama IoT mreža slanjem zahtjeva jednostavnog formata koji sadrži samo apstraktni opis željenih informacija (npr. nivo osvjetljenja na određenoj ulici ili temperaturu na određenoj lokaciji) i ciljeve kvaliteta za tražene usluge. Razvijeni model SDN kontrolera osigurava ispunjavanje svih kvaliteta usluga (QoS).
ISWCS2017 simpozijum predstavlja forum za istraživače i tehnologe za predstavljanje novih ideja u vidu tehničkih radova, panel diskusija, kao i realne evaluacije u oblasti bežične komunikacije, umrežavanja i obrade signala. Cilj sastanka bio je predstaviti najnovija dostignuća u IoT oblasti i identifikovati, diskutovati i riješiti specifična pitanja sa najnovijim trendovima u ovoj oblasti. Sastali su se programeri bežičnih komunikacionih sistema kako bi razgovarali o trenutnom statusu, tehničkim izazovima, standardima, osnovnim pitanjima i budućim uslugama i aplikacijama.
Predstavnici BIO-ICT Centra na forumu bili su direktor BIO-ICT Centra prof. Igor Radusinović i prof. Milica-Pejanović Đurišić, te mladi BIO-ICT istraživači Slavica Tomović i Božidar Škrbić.
BIO-ICT Centar izvrsnosti u bioinformatici na Univerzitetu Crne Gore vodi Elektrotehnički fakultet, a finansira ga Ministarstvo nauke Crne Gore kroz sredstva kredita Svjetske banke (INVO projekat) od juna 2014. godine. Partneri na projektu su: Institut za biologiju mora, Institut za javno zdravlje, Biotehnički fakultet, Centre for TeleInFrastrukture, Aalborg University, Denmark, St. Petersburg scientific research center for ecological safety, Russian academy of sciences, DOO Green House Jovović i COGIMAR D.O.O. Glavni pravci istraživanja u projektu su primjena najsavremenijih riješenja informacionih i komunikacionih tehnologija u oblasti poljoprivrede, biologije mora i zaštite životne sredine. Ovakva otvorena i modularna servisna platforma omogućava širenje naučno-istraživačkog i inovacionog rada i na druge oblasti od značaja za Crnu Goru kao što su zdravstvo, saobraćaj, energetika i transport.