On je kazao da je Digitalna fabrika, koja je prvi ICT Hub u Crnoj Gori, urađena po najvećim svjetskim standardima za rad ICT firmi.
“One će ovdje moći da budu u kontaktu sa najmodernijim uređajima buduće generacije kao što su 3D štampači, razni senzori i uređaji za virtuelnu realnost”, rekao je Lučić prilikom ceremonije otvaranja Digitalne fabrike.

On je naveo da su pokupili najveća iskustva iz svijeta i otvaranjem takvog prostora hoće da postignu da se na neki način organizuje izrada ICT softvera, kako bi oni bili jedna grana industrije od koje će se najviše zarađivati u Crnoj Gori.
Prema njegovim riječima, vrlo mali broj zemalja je na organizovan način pristupilo pomoći organizaciji start up firmama koje se bave izradom softvera.
“Finansiraćemo najbitnije start up-ove za koje to procijenimo. Naš fond će u narednih pet godina finansirati 40 start up-ova sa minimalnom sumom od 30 hiljada EUR, a povezaćemo ICT kompanije sa fondovima u svijetu koje ih finansiraju”, precizirao je Lučić.

“Nama sama privreda traži nove tehologije. Shvatamo da je inovativnost pitanje opstanka i razvoja dalje privrede”, ocijenila je Sekulić.
Ona je kazala da ima sa kim da se radi i uđe u trku sa novim izazovima.
“Na nama je da prepoznamo koji su to ljudi, nove ideje i razvojne prilike i da ih podržimo kao Vlada i Ministarstvo ekonomije, koje je zaduženo za preduzetništvo”, zaključila je Sekulić.
(Mina biznis)