Tom prilikom govorili su direktor Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju Crne Gore Luka Mitrović i direktorica Hrvatskog hidrografskog instituta, Vinka Kolić.
- Srđan Čupić ispred Hrvatskog hidrografskog instituta, Nikša Glavić iz Instituta za more i priobalje Sveučilišta u Dubrovniku i Luka Ćalić iz Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju Crne Gore održali su prezentaciju „Terensko istraživanje u sklopu projekta CoRE u Hrvatskoj i Crnoj Gori i preliminarni rezultati istraživanja“ o sigurnosti na moru. Na temu „Zaštita priobalnog područja Crne Gore uključujući deltu rijeke Bojane, preventivno i operativno djelovanje“ govorio je kapetan Vladan Radonjić. O „Statusu morskog dobra u Republici Hrvatskoj i Crnoj Gori“ izlagali su ekspertkinja Loris Rak i Suzana Martinović ispred Javnog preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore – navode iz Morskog dobra.
Hrvatski partneri u projektu su: Hrvatski hidrografski institut iz Splita (HHI) i Institut za more i priobalje (IMP) Sveučilišta u Dubrovniku, a crnogorski su: Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju (ZHMS) i Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore (JPMD).
Projekat CoRE, između ostalog, podrazumjeva hidrografska, biološka i hemijska istraživanja zbog evidentnih erozija plaža Sutomore i Mogren, te aluvijalnih promejna na delti rijeke Bojane.
- Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju Crne Gore kroz ovaj projekat dobio je „Multi Beam“, koji mjeri dubinu mora na 500 metara sa više od 500 tačaka i obrađuje podatke koje će koristiti Javnom preduzeću za upravljanje morskim dobrom za preporuke releventnim institucijama u Crnoj Gori – precizira se u saopštenju.