Predstavnici stranaka građanske opozicije su na današnjim konsultacijama zaključili da treba kao čin političke odgovornosti nastaviti politiku bojkota parlamenta dok se ne prihvate predlozi opozicje u kome su sadržana dva bitna demokratska elementa. Saopštili su i da su odlučil da ne prihvate izbore koji su se odvijali u uslovima objavljenog državnog udara.
''Tri zahtjeva, zapravo predloga kojim se na demokratski način može otvoriti put izlaska iz krize i neregularnog stanja političkog sistema koji svakim danom sve više degradira zemlju i na međunarodnom planu, posebno u kontekstu usporavanja integracionih procesa Crne Gore u Evropsku uniju. Uprkos upozorenjima opozicije i ukupne demokratske javnosti vladajuća stranka nastavlja neskrivene akcije s ciljen da vrati Javni servis u partijski posjed koji bi opet primarno ostvarivao široku propagandu režima. Vladajuća stranka hoće opet servis koji nekritički zastupa vladinu politiku, negira kriminal i korupciju, napada sve one koji u javnosti kritički i nezavisno djeluju, sve do daljeg pranja biografija svojim poslodavcima iz vrha vlasti'', stoji u dokumentu koji je nakon sastanka dostavljen medijima.
Sa sastanka poručuju da Đukanović želi ponovo da kontroliše Javni servis.
''Iako se akcija odvija preko partijskih vojnika i u providnom zapravo tragikomičnom kontekstu simulirane zakonitosti svima je jasno da se iza ove autokratske, mračne iznad svega antievropske inicijative stoji šef režima Milo Đukanović. Plašeći se slobodnih medija i naviknut da djeluje isključivo uz pomoć kontrolisanih glasila i korumpiranih novinara, Đukanović ne samo da je u takve svrhe pored kontrolisanih režimskih glasila uvozio tabloidno uslužne medije iz Srbije - Informer, Pink.. - već hoće da ponovo vlada javnim servisom koji bi uređivale njegove specijalne službe. Podsjećamo da je Eu u nekoliko izvještaja o napredovanju insistirala na neophodnosti reformisanja Javnog servisa. Napominjemo da su trenutno stvoreni uslovi za izgradnju profesionalnog Javnog servisa koji u svojoj autonomnosti treba da bude jedino odgovoran građanima, pritom sa jednakim ostojanjem od vlasti i opozicije'', zaključuje takozvana Građanska opozicija.
Sastanku su prisustovali lideri Demosa Miodrag Lekić, Demokratske Crne Gore Aleksa Bečić, Socijalističke narodne partije Vladimir Joković, Građanskog pokreta URA Dritan Abazović i Socijaldemokratske partije Ranko Krivokapić.To je njihov treći sastanak, a prethodna dva odžana su u prostorijama Demokratske Crne Gore i Socijalističke narodne partije.
Nakon poslednjeg sastanka koji je održan 16. oktobra, saopšteno je da građanska opozicija ne odustaje zahtjeva za održavanjem prijevremenih izbora.
"Izbori u skladu sa preporukama OEBS-a i drugim predlozima opozicionih političkih subjekata u cilju suzbijanja izbornih manipulacija, garant su političke i instuticionalne stabilnosti u Crnoj Gori“, poručile su tada Demokrate, SDP, Demos, SNP i URA.