"Kako bi se te reforme uspješno ostvarile, nije dovoljno promijeniti i osavremeniti samo sadržaje učenja. Jednako je važno unijeti promjene u korišćenju novih, interaktivnih nastavnih metoda i tehničkih pomagala. Savremenom obrazovanju potreban je nov model učenja – aktivno učenje koje se temelji na informacijskim resursima stvarnog svijeta. Danas se sve više naglašava potreba za obrazovanjem zasnovanim na metodama koje koriste informacijske i komunikacijske tehnologije. Imajući u vidu da veliki broj dijece zbog lošijeg imovinskog stanja nije u mogućnosti da posjeduje računar, našim prijedlogom izdvajanja određenih sredstava iz budžeta opštine za 2018.godinu bi se napravio važan korak u poboljšanju kvaliteta obrazovanja koje pružamo našim mladim generacijama. Trenutno, u osnovnim skolama u Kotoru, deveti razred pohađa 144 učenika, a 40.000,00 eura je simboličan iznos koji bi Opština trebala izdvojiti, preraspodjeljujući jedan dio sredstava predviđenih za nevladine organizacije i dajući ih kotorskoj djeci za sticanje znanja i uspješnije obrazovanje", ističe se u saopštenju.
Napominju da je budžetom Opštine Budva, koji je duplo veći od budžeta Opštine Kotor, 70.000 eura predviđeno za NVO sektor, dok je budžetom Opštine Kotor za istu namjenu planirano 162.000 eura.
"Smatramo da ova preraspodjela sredstava nikako ne može ugroziti aktivnosti NVO sektora na teritoriji opštine Kotor, i da bi bilo veoma humano kupiti laptopove svim polumaturantima i na taj način podstaći njihovo dalje obrazovanje. Ovim činom možemo obezbjediti djeci sredstva koja će im omogućiti da jednako kao i njihovi vršnjaci u razvijenijim sredinama, koriste benefite savremene komunikacije", zaključuje se u saopštenju kotorskog SDP-a.

