Predsjednik NVO Udruženje manjinskih akcionara ,,Radoje Dakića“ Milan Vukčević smatra da procijenjena vrijednost imovine nije realna.
- Tri advokatske kancelarije Prelević, Ćupić i Raspopović, koje zastupaju bivše radnike ,,Radoje Dakića“, dali su sudu prigovor na procjenu imovine - kazao je Vukčević Pobjedi.
On je naveo da je trebalo da država kao većinski vlasnik fabrike angažuje neku instituciju da uradi procjenu imovine.
- Suština da su tri metra kvadratna na toj lokaciji, koja se dodiruju, procijenjena potpuno različito, jedan 92 eura, drugi 133, a treći 410 eura - tvrdi Vukčević, koji smatra da bi „normalna cijena na ovoj lokaciji bila 1.000 eura, a tamo ima 220.000 kvadrata“.
Iako je na prodaji cjelokupna imovina fabrike, ona se može kupiti i parcijalno. Privredni sud uveo je stečaj u ,,Radoje Dakić“ po zahtjevu Poreske uprave zbog duga od 10,7 miliona eura, u decembru 2016. godine.
Stečajni upravnik Mladen Marković priznao je ukupno 80 miliona eura potraživanja, od čega su u prvom isplatnom redu 22 miliona eura za 1.800 bivših radnika, odnosno po 12.216 eura po osnovu neisplaćenih zarada, tj. 24 prosječne neto zarade. Preostali dio potraživanja radnika svrstan je u treći isplatni red.
Država potražuje 23 miliona eura, od čega za 15 miliona eura postoji razlučno pravo kod podjele preostale imovine.
Pobjeda