10. 30 - Suđenje je prekinuto jer je jednom od optuženih Draganu Maksiću pozlilo i pozvana je Hitna pomoć. Suđenje se nastavlja u srijedu.
10.15- Vijeće će naknadno odlučiti o zahtjevu Radosavljevića, kaže sutkinja Mugoša.
10. 05- Advokat Radosavljević tražio je da se u sudu pusti više telefonskih razgovora Velimirovića.
Svjedok je kazao da ne zna gdje je zgrada Specijalnog državnog tužilaštva, a ne zna ni koliko je zgrada Specijalnog tužilaštva udaljena od suda u kome se trenutno nalazi.
9.45 - Advokat Dušan Jovović postavlja pitanja.Velimirović je kazao da ne zna da li je bio pod nadzorom tužilaštva 15. oktobra 2016.
9.34.- U nastavku sudjenja svjedoka ispituje advokat Đorđe Bulatović. Velimirović kaže da je "sumnjao na svakoga" da je prije njega prijavio što se sprema. "Sinđelić mi nije ranije iznosio plan o hapšenju Djukanovicća, koliko ima obezbjeđenja i slično", odgovorio je Velimirović.
Uskraćen je i odgovor na pitanje advokata "zašto Velimirović namješta generalu Dikiću i ovim ljudima"? Sutkinja je uskratila i odgovor na pitanje zašto je Velimirović potpisao sporazum o priznanju krivice. Na pitanje kako su Sinđelić i Velimirović na slobodi a znali su za oružje, a oni koji nisu znali su u pritvoru, sutkinja Mugoša je uskratila odgovor.
9. 29 - "Ja sve što kažem je istina. Ja nijesam pominjao hapšenje Mila Đukanovića, Sinđelić je pomenuo hapšenje", odgovorio je on na pitanje da li mu je neko smislio da kaže da se uhapsi Milo Đukanović. Da li su vam rekli da će Milo doći na skup DF-a 16. oktobra, pitao je advokat. “Nije mi rekao ni Tužilac, ni Sinđelić”, odgovorio je Velimirović.
9. 20- Ljudi koji su me držali pod kontrolom mi nijesu rekli da li će 16. oktobra biti nekog skupa", kazao je Velimirović i dodao da nije imao vremena da gleda TV, te da u tom smislu nije znao što se dešava.
Velimirović je kazao da nije imao nikakav kontakt sa specijalcima o kojima mu je Sinđelić pričao.
9.05 - U nastavku sudjenja Velimirovića ispituje advokat Drađen Medojević. Rekao je da mu je Sinđelić rekao da su njega izabrali za posao jer je u Ravnogorskom pokretu.Rekao je i da mu novac nije bio motiv da prihvati posao. U trenutku kada je prihvatio posao, kako je rekao, nije tačno znao da li može da nabavi oružje i kojom trasom bi ga prebacio u Crnu Goru.
"Kada sam uzeo puške znao sam da ću da ih bacim, zato me nije zanimalo da li su adekvatne da se upotrijebe", rekao je Velimirović
Velimirović je juče kazao da nije dobio od Tužilaštva, nakon što se predao, nikakav dokument na osnovu kojeg bi govorio nestine. Na pitanje da li bi tačno na mapi mogao da pokaže mjesto gdje se sreo sa Fadiljem, Albancem od koga je kupio oružje, gdje je uzeo oružje i gdje je kasnije u jezeru bacio oružje, Velimirović je potvrdno odgovorio i pozvao ih da da slobodno podju sa njim i da će im pokazati. Velimirović je zatražio od suda da mu zaštiti bezbjednost, jer se u sudnici čulo da ima javnu kuću, da švercuje svinje i danas da gradi etno selo u Zubinom potoku
Velimirović je crnogorsku policiju obavijestio o planiranim napadima na dan parlamentarnih izbora.
On je 5. decembra osuđen na šest mjeseci uslovno na godinu dana, što znači da Velimirović neće ići u zatvor ukoliko u narednih 12 mjeseci ne ponovi krivično djelo.
Prema navodima optužnice, na čelu kriminalne organizacije bili su ruski državljani Eduard Šišmakov i Vladimir Popov, ali su oni nedostupni crnogorskim vlastima i njima se sudi u odsustvu kao i srpskim državljanima Nemanji Ristiću i Predragu Bogićeviću.
Na optužnici su lideri DF-a Andrija Mandić i Milan Knežević, službeni vozač DF-a Mihailo Čađenović i srpski državljani Bratislav Dikić, Srboljub Đorđević, Milan Dušić, Dragan Maksić, Branka Milić i Kristina Hristić. Rezultati iz istrage pokazali su da su Šišmakov i Popov oformili grupe na teritoriji Crne Gore, Srbije i Rusije s ciljem „vršenja neodređenog broja krivičnih djela terorizam“ i krivičnih djela ,,pokušaja ubistva najviših predstavnika Crne Gore“.