To proističe iz normativne praznine koja se uveliko koristi. Sami regulatori, odnosno institucije priznaju da je ta činjenica veliki nedostatak legislative jer otvara prostor za razne povrede standarda, narušavanje prava, ali i situacije u kojima, recimo, sud ne može da pronađe ni adresu ni odgovorno lice ukoliko neko tuži takav medij.
NEMA KAZNI
Prema riječima Elvire K. Ceković, predstavnice Agencije za elektronske medije, takva situacija je veliki nedostatak Zakona o elektronskim medijima, koji je neophodno otkloniti i adekvatno dopuniti prilikom izmjene legislative.
- Zakonom o elektronskim medijima (ZEM) propisana su prava, obaveze i odgovornosti elektronskih medija. Nadzor nad sprovođenjem tih regula sprovodi Agencija za elektronske medije, koja radi otklanjanja utvrđenih nepravilnosti može emiteru ili operatoru izreći upozorenje, privremeno ili trajno oduzimanje odobrenja.
Međutim, u slučaju kršenja ZEM-a od strane elektronske publikacije, Agenciji nije data mogućnost izricanja sankcija, odnosno zakonom nijesu propisane sankcije – potvrđuje Ceković.

Ona pojašnjava da su, u smislu ZEM-a, elektronske publikacije urednički oblikovane internet stranice i/ili portali koji sadrže elektronske verzije štampanih medija i/ili informacije iz medija na način da su dostupni širokoj javnosti bez obzira na njihov opseg. - Elektronskim publikacijama se ne smatraju: bilteni, katalozi i druge publikacije, namijenjeni isključivo oglašavanju, poslovnim komunikacijama, obrazovnom procesu ili internom radu pravnih lica, vjerskih, nevladinih i drugih organizacija, školska glasila, „Službeni list Crne Gore“, službena glasila jedinica lokalne samouprave i druga službena glasila, kao i plakati, leci, prospekti, transparenti i video strane sa ili bez žive slike – kaže Ceković.
Opširnije u Pobjedi