Abiznis

Podnijet 831 zahtjev za legalizaciju

Do kraja februara opštinama je podnijet 831 zahtjev za legalizaciju bespravnih objekata - kazao je Pobjedi generalni direktor za razvoj stanovanja u Ministarstvu održivog razvoja i turizma Marko Čanović.
Podnijet 831 zahtjev za legalizaciju
PobjedaIzvor

ZAHTJEVI

Najveći broj podnijetih zahtjeva je u Herceg Novom 171, zatim u Baru 119, u Podgorici 101, u opštini Pljevlja 84, Kotoru 70, opštini Budva 63, opš- tini Tivat 59, Ulcinju 51, Rožajama 45, Bijelom Polju 21, Nikšiću 16, Žabljaku 8, Beranama, Cetinju i Kolašinu po pet, a u Danilovgradu i Mojkovcu po četiri.

U Plužinama, Plavu, Šavniku, Gusinju i Petnjici nije bilo podnijetih zahtjeva.

Čanović navodi i da je građanima obezbjeđen kol centar, tako da na broj 19899 mogu svakog radnog dana od 9 do 17 časova da se interesuju o svim pojedinostima legalizacije. - Ministarstvo je pokrenulo opširnu medijsku kampanju kako bi informisalo građane koji objekti treba da se legalizuju, koja je dokumentacija potrebna i koji je rok za prijavu. Svi građani se mogu detaljno informisati i pozivom na broj kol centra - kazao je Čanović. Naveo je da su do sada opštine Rožaje, Petnjica, Nikšić, Herceg Novi, Podgorica, Gusinje, Mojkovac, Herceg Novi, Bijelo Polje, Tivat, Danilovgrad, Šavnik, Andrijevica, Budva i Kotor dostavile ministarstvu na saglasnost prijedloge odluka o visini komunalnih naknada za bespravne objekte.

Istakao je da u dijelu legalizacije bespravnih objekata opštine treba još da donesu propise o visini, načinu i kriterijumima plaćanja godišnje naknade za korišćenje prostora i o bližim uslovima, načinu, postupku i kriterijumima za obezbjeđivanje alternativnog smještaja, oba uz prethodnu saglasnost ministarstva.

Rok za donošenje ovih propisa je šest mjeseci od oktobra 2017, kad je zakon stupio na snagu.

Opširnije u Pobjedi

Portal Analitika