Marko Čanović, generalni direktor Direktorata za razvoj stanovanja u Ministarstvu održivog razvoja i turizma naglasio je da ne postoje zakonske mogućnosti za produženje roka za prijavu, koji je devet mjeseci, dok je, po njegovim riječima, u uporednoj praksi taj rok od tri do šest mjeseci.
Za to vrijeme, po njegovim riječima, potrebno je da se podnese prijava i elaborat o nepokretnosti. On je naglasio da, ukoliko postoji elaborat a ništa se u međuvremenu nije dograđivalo, vlasnik bespravnog objekta nije u obavezi da pravi novi.
Vlasnike bespravnih objekata je interesovalo zašto cijena naknada za komunalno opremanje nije umanjena u odnosu na ulaganja. Miomir Jakšić, sekretar Sekretarijata za finansije je objasnio da je upravo to uzeto u obzir prilikom formiranja cijene, pa je ona u startu umanje za 30 odsto, uz dodatna umanjenja koja idu do 40 odsto u zavisnosti od načina plaćanja i kavdrature. Naglašeno je da je plaćanje omogućeno na rate, do 20 godina.
Predstavnike vlasnika bespravno sagrađenih objekata je interesovalo zemljište i zašto moraju da ga otkupljuju. Poseban problem je u dijelu Park šume Zagorič gdje postoje pravosnažne sudske presude o privatnom vlasništvu nad imovinom. Na sastanku je istaknuto da je Glavni grad uradio sve što je u nadležnosti Uprave, razgovarao sa vlasnicima zemljišta, ali bez rezultata.