Radulović ističe da je ipak ohrabrujuća reakcija crnogorske javnosti, ali da valja očekivati i adekvatno reagovanje crnogorske države. – Crnu Goru različite provokacije te vrste tek očekuju. Bliži se godišnjica velike političke podvale - tzv. Podgoričke skupštine – i oni neće propustiti priliku da je na sebi svojstven način obilježe, jer sve one tekovine iz 1918. godine: nestanak Crne Gore sa mape priznatih država svijeta, nestanak crnogorske nacije, vojske i crkve, oni bi rado da ponove. Mi smo, kroz saopštenje Matice crnogorske povodom ovog „bilbord-slučaja“ u Budvi, ukazali upravo na tu dimenziju: ovo je tek špijunsko-marketinška pokazna vježba, ispitivanje terena i opipavanje pulsa javnosti na događaje koji su planirani da uslijede u novembru. Ono što raduje i uliva nadu jeste reakcija crnogorske javnosti, koja se odlučno suprotstavila tom besprizornom pokušaju ismijevanja crnogorske prošlosti i nipodaštavanja države Crne Gore – ističe Radulović.
POBJEDA: Istoriografija je jasno utvrdila da sadržaji bilborda u Budvi obiluju falsifikatima. Kako ocjenjujete tu akciju koju predvodi dio lokalne budvanske vlasti – je li to tek jedna u nizu revizija istorije ili ima i neku drugu pozadinu?
RADULOVIĆ: Istorijski revizionizam je posljednjih decenija veoma popularna društvena igra u zemljama okruženja, njome se rehabilituju poznati zločinci i saradnici okupatora iz II svjetskog rata, a sjajna antifašistička tradicija jugoslovenskih partizana nipodaštava i marginalizuje. U tom svijetlu ne čudi ni ovaj skoriji budvanski doprinos, jer ideologija koja postoji u pozadini odluke da se bilbordi sa ovakvom sadrži nom postave je identična onoj koju prepoznajemo u pozadini podizanja spomenika Pavlu Đurišiću ili Puniši Račiću... Ista je to politička matrica, ne samo jasno anticrnogorska, jer to nije sporno, nego u suštini i – antisrpska.
Opširnije u Pobjedi