Crna hronika

Ranjena novinarka i ranije bila meta napada

Olivera Lakić je 7. marta 2012. godine napadnuta ispred svog stana na Bulevaru Svetog Petra Cetinjskog i tada je zadobila tjelesne povrede. Policija je nakon šest dana intenzivne istrage uhapsila Podgoričanina Ivana Buškovića zbog osnovane sumnje da stoji iza napada na Lakić. On je u novembru te godine presudom Osnovnog suda, koju je izrekla sutkinja Željka Jovović, osuđen na devet mjeseci zatvora. Tu odluku je potvrdilo i vijeće Višeg suda u Podgorici.
Ranjena novinarka i ranije bila meta napada
PobjedaIzvor

Krivica optuženog utvrđena je na osnovu iskaza Lakić i zapisnika o prepoznavanju. Sud nije prihvatio odbranu optuženog jer se u mnogim detaljima razlikovala od iskaza drugih svjedoka.

Tvrdnje Buškovićevih prijatelja da je u vrijeme napada na novinarku Lakić igrao fudbal bile su, po mišljenju suda, sračunate i pripremljene da olakšaju položaj optuženom. Dvije godine kasnije, pred Osnovnim sudom našao se i Danilovgrađanin Milan Grgurović zbog optužbi da se lažno prijavio da je prijetio Lakić.

olja3On je oslobođen optužbi nakon što je Viši sud dva puta ukinuo presudu i vratio na ponovno odlučivanje. U Osnovnom sudu 2015. godine sudilo se i Milenku Rabrenoviću da je prijetnjama ugrozio bezbjednost novinarki Lakić i njenoj porodici. On je nakon dokaznog postupka pravosnažno oslobođen tih optužbi.

Kako je tada navedeno u presudi, nije bilo dokaza da je Rabrenović počinio krivično djelo za koje ga je teretila optužnica. Rabrenovića je optužni akt teretio da je prijetnje novinarki Lakić i njenoj kćerki uputio preko njene koleginice.

Portal Analitika