Uz to, građani Crne Gore traže alternativne puteve kad putuju u Srbiju i vraćaju se kući. Autoprevoznik Miloš Lazarević za Pobjedu je kazao da je na ulazak u Crnu Goru čekao prethodnog dana oko pet sati.
PREVOZNICI
- Sreća što nijesam imao utovar, ali moje kolege koji prevoze kvarljivu robu, voće, povrće, mlijeko i ostalo, mogu da istovare robu na deponiju – kazao je Lazarević.
Rekao je i da su se autoprevoznici iz Bijelog Polja juče organizovali i koriste put ka Novom Pazaru. - Bjelopoljci ne mogu koristiti ni alternativni put preko Pljevalja jer su od juče ujutro, kako smo čuli, malinari blokirali centar Prijepolja, tako da se u Crnu Goru može ući i izaći jedino preko Novog Pazara.
Ako potraju protesti, neće biti dobro ni za grad ni za našu državu pred početak turističke sezone - dodao je Lazarević. Zbog protesta malinara u Prijepolju koji drže blokiranu magistralu prema Crnoj Gori, Pljevljaci koji putuju za Srbiju prinuđeni su da koriste alternativne pravce. Saobraćaj malim vozilima odvija se preko granič- nog prelaza Čemerno, a onda preko Uvca do Priboja, dok je za teretna vozila saobraćaj zabranjen. Premijerka Srbije Ana Brnabić poručila je juče malinarima da će razgovarati kad budu odblokirali magistralu i istakla da Vlada Srbije ne može da uti- če na tržišnu cijenu.
- Spremna sam za razgovore u trenutku kad se budu ponašali odgovorno i kad budu odblokirali magistralu. Dok blokiraju magistralu, vjerujte, zahtijeva- ću i od ministra Nedimovića da se ne viđa sa njima zato što to daje potpuno jedan pogrešan signal - rekla je Ana Brnabić, prenosi RTS.
BLOKADA
Magistralni put ka Crnoj Gori je u prekidu kod Vladičanskog dvora u Prijepolju zbog blokade 800 malinara iz Prijepolja, Nove Varoši, Užica i drugih opština zapadne Srbije, a u toku su pregovori sa predstavnicima hladnjača iz Regionalne privredne komore Užice, koje je organizovala Privredna komora Srbije. Malinari su podigli šator nasred magistrale, kao znak da ne nameravaju da odustanu, a posljedica su kolone dugačke nekoliko kilometara u oba pravca. Malinari su nezadovolnji otkupnom cijenom od 40 do 80 centi za kilogram malina i traže da bude najmanje 1,5 eura.