“Očekivalo bi se da inicijativa bude usaglašena najprije sa opozicijom, radi zajedničkog i koordinisanog djelovanja, o čemu stalno govore mnogi iz opozicije, samo nekako uvijek zaboravljaju da tako i postupe. Ovako, sami donose inicijativu, pa onda imaju i odgovornost za njene rezultate ili neuspjeh. Dobro bi bilo i da saopšte šta će da urade ako DPS ne pristane ni na šta, ili pristane samo na dio njihovih predloga. U čitavom predlogu mnogo je nedorečenosti i neodređenosti, ali i veoma problematičnih elemenata, koji govore i o neozbiljnosti i o ignorisanju elementarnih principa, i o neodgovornosti prema građanima. Ne radi se samo o tome da se krši data riječ, nego odnos prema građanima u ovom slučaju podsjeća veoma na DPS”, naveo je Radonjić u izjavi dostavljenoj medijima.
Kako je dodao, jedna od najkrupnijih zamjerki ne samo konkretnoj inicijativi nego i pristupu uopšte jeste kome je upućen taj „plan“ kojim bi navodno trebalo rješavati veliku krizu našeg društva.
“Umjesto da je upućen opoziciji, ili DPS-u sa kojim žele da se dogovaraju, ili Skupštini, kao instituciji u kojoj bi trebalo da učestvuju u radu pralamentarnog odbora, oni su svoj „plan“ poslali, kako ističu, institucijama EU, i sada od njih očekuju „reakciju i izjavu o prihvatljivosti“. Ponašaju se, dakle, kao da je Crna Gora protektorat i da nije važno šta misle građani Crne Gore ni njihovi politički predstavnici. To je način na koji se već godinama ponaša DPS, usaglašavajući odluke sa strancima, nekad i direktno suprotno onome što građani žele. Ako ne bi trebalo da pitamo građane i njihove predstavnike nego nekoga sa strane, bilo koga, o prihvatljivosti političkih odluka, onda nama ne trebaju ni Skuština ni odbori ni bilo kakve institucije, pa ni stranke, već nam trebaju namjesnici. Smisao borbe za slobodu i demokratiju mora biti ne da se jedni centri moći zamijene drugima, već da građani biraju vlast koja donosi odluke, a onda za njih i odgovara građanima”, zaključio je Radonjić.