Milan Knežević, jedan od lidera DF-a, predložio je formiranje redovnog skupštinskog radnog tijela, koje bi se, kao u prethodnim slučajevima, bavilo isključivo izbornim reformama. Za njega nije prihvatljiv prijedlog Alekse Bečića (Demokrate) i Dritana Abazovića (Ura) da se formira ad hoc radna grupa koja bi se bavila mnogim temama – od Sudskog savjeta do izbornog zakonodavstva i medijskih zakona.
Rakočević je podsjetio da je tokom prošle godine u Skupštini bila formirana radna grupa koja je radila izmjene izbornih zakona , kako bi ih uskladila sa preporukama OEBS-a.
- Skupštinska većina već je u okviru radne grupe za izmjenu izbornog zakonodavstva, prošle godine, usvojila preporuke ODIHR-a i unaprijedila određene izborne zakone – podsjetio je on.
Ocijenio je pohvalnim to što je veći dio opozicije prekinuo bojkot parlamenta, a dio opozicionih partija najavio takav potez. - Neizostavno je najprije pohvaliti sve političke subjekte što su konačno pokazali političku zrelost i odustali od bojkota – vratili se ili najavili povratak u Skupštinu – rekao je on.
Knežević je Pobjedi ranije kazao da se zalaže za potpuno drugačiju strukturu radnog tijela koje bi se bavilo izbornim zakonima od one koju su predložili Bečić i Abazović, navodeći da je protiv učešća civilnog sektora u radu radne grupe.
- Zalažemo se za paritetan princip shodno broju osvojenih mandata i tražimo mjesto kopredsjednika radne grupe. Osim toga, izričito smo protiv da nam nevladine organizacije pišu izborne zakone - rekao je Knežević.
Bečić i Abazović, međutim, povratak u parlament uslovljavaju formiranjem ad hoc radne grupe, odnosno privremenog odbora, koji bi imao 14 članova – pet iz opozicije, šest iz parlamentarne većine, a dva iz NVO sektora.
Zadatak privremenog odbora bio bi da nađe prijedlog održivih rješenja u vezi sa izborom članova Sudskog savjeta iz redova uglednih pravnika, da definiše prijedlog novih zakonskih rješenja u vezi sa načinom izbora i izborom članova Savjeta RTCG, koji će biti nominovani u parlamentu, zatim da definiše prijedloge rješenja za primjenu svih preporuka ODIHR-a u cilju povećanja transparentnosti i profesionalizma institucija koje su uključene u izborni proces. Predlažu da odbor donosi odluke dvotrećinskom većinom.